paper plain icon
פנו אלינו כאן
close icon
אנחנו כאן, תמיד לשירותכם!
רוצים שנציג טדי ישוב אליכם? השאירו פרטיכם כאן ונתקשר בהקדם

רוכשים דירה? כמה דברים על חשיבות ההסתייעות בשמאי מקרקעין


שמאי מקרקעיןמתכננים למכור או לרכוש דירה? מתלבטים האם להסתייע לצורך זה בשירותיו של שמאי מקרקעין? הנתונים הסטטיסטיים מלמדים שרכישת בית מהווה את אחת מהעסקאות הכלכליות המשמעותיות ביותר שעשוי אדם לבצע לאורך חייו, אם לא הגדולה מכולן, לפיכך בטרם ביצוע רכישה או מכירה, מוטב להסתייע בשמאי מקרקעין הנחשב לגורם המקצועי ביותר בתחום הנדל"ן. 

דוגמה קלסית מהשטח מתייחסת לדירת מגורים שעמדה למכירה בפרבר יוקרתי של אחת מערי המרכז, בעלות של מעל ל- 4 מיליון שקלים. שטח הדירה היה 100 מ"ר וביחס לגודלה נחשב המחיר לאטרקטיבי ומשך אל הדירה לא מעט מתעניינים. אלא מה, בבדיקה של שמאי מקרקעין שהוזמן על ידי אחד המתעניינים התגלה ש- 25 מ"ר משטח הדירה נבנו באופן בלתי חוקי.

 

האם אתם בטוחים שהמוכר אכן הנו בעליו החוקיים של הנכס? 

אנשי הצוות המקצועי מבית חברת טדי שמאים מסבירים ששווי הדירה האמתי בנסיבות הללו היה נמוך ביותר מ- 25% ממחירה בפועל, שכן רוכש הדירה היה עשוי לקבל במוקדם או במאוחר גם צו להריסת השטח הבלתי חוקי, מה שהיה מסתכם בעוד כמה עשרות אלפי שקלים, ואלמלא בדיקתו של שמאי מקרקעין הייתה נגרמת לרוכש עגמת נפש רבה. 

המקרה הנ"ל מדגים עד כמה יכולה עסקת הנדל"ן להיות מורכבת ממה שגלוי לעין, אך מעבר להערכת שווי הנכס, בדיקת היתר הבנייה והצלבת נתונים בין רישיון הבנייה לבין המצב הנתון בפועל, חולש העיסוק על מגוון רב של תחומים והיבטים, כמו לדוגמה בדיקה משפטית על מנת לוודא שהמוכר אכן הנו בעליו החוקיים של הנכס ושהנכס איננו משועבד.

 

ייעוץ בענייני מיסוי בתחום נדל"ן ומתן חוות דעת מקצועיות בבית המשפט

שמאי מקרקעין עוסק, בין היתר, בבדיקת שינויים עתידיים בתכנית בניין עיר שעלולים להוביל לירידה בערך הנכס, כמו לדוגמה הפקעת קרקע, בניית גורד שחקים או כביש בסמוך לנכס, וכן בדיקה הנדסית לבחינת מצבו הפיזי של הנכס, כשלצורך זה הוא עשוי להסתייע במהנדס קונסטרוקטור על מנת להבטיח שאין ליקויים מבנים הנדסיים שעלולים להוביל לבעיות בהמשך. 

מעבר לכך, גם בהגיענו אל פקיד המשכנתאות בבנק כדי לקבל משכנתה, נדרשת חתימתו של שמאי מקרקעין על מסמך שבו נקוב שווי הנכס כביטחון להלוואה. הערכת נכסים מהווה עיסוק מרכזי בתפקיד שמאי המקרקעין אך לא היחיד. הוא מייעץ בענייני מיסוי בנדל"ן, מספק בבית המשפט חוות דעת מקצועיות במחלוקות ועניינים הקשורים אל הנכס וכן הלאה.

לקוחות_
ממליצים_
עו"ד מני בן מאור

מנכ"ל קבוצת דייברגון נדל"ן

חברת טדי שמאות וניהול מספקת לחברת דייברגון שירותי שמאות משנת 2013. עד כה ערכה החברה כ - 120 דו"חות אפס ובחינות כלכליות של פרוייקטים בתחום התחדשות עירונית/תמ"א 38/פינוי בינוי. על סמך דו"חות אלה חברת דייברגון, השקיעה כ – 80 מיליון ₪ ב- 19 פרויקטים של התחדשות עירונית ש -16 מהם הסתיימו זה מכבר בהצלחה.

ברצוננו להדגיש כי טדי מספק שירות מקצועי ויעיל תוך עמידה בלוחות זמנים.

rating
רשות מקרקעי ישראל

תקופת השירות כחלק מצוות שמאי המאגר של רשות מקרקעי ישראל: 2005 - 2017

עבודתך המקצועית, אשר נעשתה תוך נאמנות ומחויבות למערכת, ראויה לציון.

ניכר כי השירות ניתן מתוך אכפתיות והבנת צרכי הרשות.

rating
חברת בזק

איל טדי הראל מספק מעל 10 שנים שירותי שמאות מקרקעין לחברת בזק.

השירות המקצועי של איל טדי הראל כולל הערכות שווי שוק של נכסים, וכן בחינת חלופות השבחה ואפשרויות לנכסי בזק השונים. איל מטפל גם בהפחתת חיובי היטל השבחה וכן עורך עבור החברה חוות דעת מומחה לבית משפט לפי צורך.

אני סמוך ובטוח כי גוף שיעבוד עם איל טדי הראל ייהנה מרמת מקצועיות ושירות גבוהים בשילוב עם מידות ראויות.

rating
עו"ד אופיר פורת

לשעבר היועץ המשפטי של החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה בע"מ

טדי, היה לי העונג לעבוד איתך לאורך השנים. 

עבודתך המקצועית בכתיבת חוות הדעת ובחקירות בבית המשפט עזרו לנו מאוד בעשיית הצדק ההיסטורי!

תודה ואשמח להיות בקשר!

rating
ניר אנגל

דרור אנגל נכסים בע"מ

השמאי איל טדי הראל מלווה את חברתנו בהכנת שומות למטרות שונות מזה מספר שנים.

נוכל להמליץ עליו בחום ולציין את הישגיו המרשימים בעבור חברת דרור אנגל נכסים שחסכו לחברתנו מאות אלפי שקלים בחיובי היטלי השבחה וכן את מקצועיותו, בין היתר, גם בהתייעצויות אשר אנו עורכים עימו מעת לעת לגבי נכסים קיימים וחדשים, והכל עם תודעת שירות גבוהה ואנרגיה טובה הראויים לציון. 

rating
יו בנק
הבינלאומי
אוצר החייל
מסד
עריית תא
אור יהודה
דיווטרון
בזק
גני תקוה
גבעת שמואל
הימנעותה

למידע וקבלת יעוץ השאירו פרטיכם כאןואנחנו נחזור אליכם בהקדם