paper plain icon
פנו אלינו כאן
close icon
אנחנו כאן, תמיד לשירותכם!
רוצים שנציג טדי ישוב אליכם? השאירו פרטיכם כאן ונתקשר בהקדם

המדריך המלא: היטל השבחה תל אביב


היטל השבחה מעיריית תל אביבמתגוררים בבניין משותף? מתכננים לבנות מרפסת או להוסיף חדר ונדרשתם לשלם היטל השבחה תל אביב? אנשי הצוות המקצועי מבית חברת טדי שמאים מסבירים שהיטל השבחה הוא תשלום חובה המוטל על בעל הנכס עבור כול עלייה בערך הנכס הנובעת מתכנון. 

היטל זה נגבה מטעם הוועדה לתכנון ובניה שברשות המקומית במהלך אישור התכנית המשביחה את הנכס ומובילה לעליה בשוויו, ומכאן נגזר שמו של ההיטל. היטל ההשבחה נגבה בעת מתן אישור לתכנית בניין עיר (תב"ע), אישור הקלה אישור הקלה אישור לשימוש חורג, שבגינם חלה בעליה בערכם ושוויים של המקרקעין. במידה וההיטל נגבה במסגרת אישור התב"ע, שאז הוא יכול לחול לא רק במקרקעין שבתחום התכנית, אלא גם במקרקעין שגובלים אליהם.

 

גובה ומועד תשלום היטל ההשבחה

 

היטל ההשבחה הוא בגובה מחצית מעליית שווי המקרקעין עקב מתן האישור. תשלום ההיטל נגבה במועד המימוש בפועל של זכויות ההשבחה, דהיינו בשעת מתן היתר הבנייה או מכירת הנכס. ראוי להבהיר שבין אם נתבקשתם לשלם היטל השבחה תל אביב או מכול רשות מקומית אחרת, היטל זה איננו חל על תכניות בנייה שאושרו לפני שנת 1975. 

 

מעבר לכך, לא ניתן לגבות היטל השבחה מבעל הזכויות בגין פעולות בלתי חוקיות שנעשו בקרקע, כמו לדוגמה בנייה ללא מתן היתר, למעט מקרים מאוד ספציפיים שבהם תובעת הרשות המוניציפלית את בעל הנכס על עבירה זו בהליך פלילי, ובמסגרת ההליך מחליטה הרשות המוניציפלית לתבוע, בין היתר, גם את תשלום ההיטל.

 

פטור מהיטל השבחה

 

רבים מקרב אלו הנתבעים לתשלום היטל השבחה תל אביב או עיריות אחרות, אינם מודעים כלל לכך שניתן במקרים מסוימים לזכות בפטור מלא או חלקי מהיטל השבחה, כמו למשל תוספת של שטחי שירות לצורך ביצוע התאמות נגישות, השבחה של קרקע למגורים בשכונה שהממשלה הכריזה עליה כשכונת שיקום, השבחה בעקבות בניית תוספת מרחב מוגן או השבחה בקרקע באזור שיקום (בהתאם לחוק פינוי ובינוי אזורי שיקום). 

 

ניתן לקבל פטור גם בדירות למגורים שנבנו לפני שנת 1950 בהתאם לתכניות, זאת בתנאי שבעליהן החזיקו בהן לפחות 10 שנים לפני התכנית המשביחה, וכן במקרים שבהם זכאים בעלי המקרקעין לסיוע של משרד הבינוי והשיכון. היות וישנם מגוון מקרים שבהם לזכות בפטור מלא או חלקי מתשלום ההיטל, מוטב להסתייע בשמאי מקרקעין בטרם התשלום.

 

לקוחות
ממליצים
עו"ד מני בן מאור

מנכ"ל קבוצת דייברגון נדל"ן

חברת טדי שמאות וניהול מספקת לחברת דייברגון שירותי שמאות משנת 2013. עד כה ערכה החברה כ - 120 דו"חות אפס ובחינות כלכליות של פרוייקטים בתחום התחדשות עירונית/תמ"א 38/פינוי בינוי. על סמך דו"חות אלה חברת דייברגון, השקיעה כ – 80 מיליון ₪ ב- 19 פרויקטים של התחדשות עירונית ש -16 מהם הסתיימו זה מכבר בהצלחה.

ברצוננו להדגיש כי טדי מספק שירות מקצועי ויעיל תוך עמידה בלוחות זמנים.

rating
רשות מקרקעי ישראל

תקופת השירות כחלק מצוות שמאי המאגר של רשות מקרקעי ישראל: 2005 - 2017

עבודתך המקצועית, אשר נעשתה תוך נאמנות ומחויבות למערכת, ראויה לציון.

ניכר כי השירות ניתן מתוך אכפתיות והבנת צרכי הרשות.

rating
חברת בזק

איל טדי הראל מספק מעל 10 שנים שירותי שמאות מקרקעין לחברת בזק.

השירות המקצועי של איל טדי הראל כולל הערכות שווי שוק של נכסים, וכן בחינת חלופות השבחה ואפשרויות לנכסי בזק השונים. איל מטפל גם בהפחתת חיובי היטל השבחה וכן עורך עבור החברה חוות דעת מומחה לבית משפט לפי צורך.

אני סמוך ובטוח כי גוף שיעבוד עם איל טדי הראל ייהנה מרמת מקצועיות ושירות גבוהים בשילוב עם מידות ראויות.

rating
עו"ד אופיר פורת

לשעבר היועץ המשפטי של החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה בע"מ

טדי, היה לי העונג לעבוד איתך לאורך השנים. 

עבודתך המקצועית בכתיבת חוות הדעת ובחקירות בבית המשפט עזרו לנו מאוד בעשיית הצדק ההיסטורי!

תודה ואשמח להיות בקשר!

rating
ניר אנגל

דרור אנגל נכסים בע"מ

השמאי איל טדי הראל מלווה את חברתנו בהכנת שומות למטרות שונות מזה מספר שנים.

נוכל להמליץ עליו בחום ולציין את הישגיו המרשימים בעבור חברת דרור אנגל נכסים שחסכו לחברתנו מאות אלפי שקלים בחיובי היטלי השבחה וכן את מקצועיותו, בין היתר, גם בהתייעצויות אשר אנו עורכים עימו מעת לעת לגבי נכסים קיימים וחדשים, והכל עם תודעת שירות גבוהה ואנרגיה טובה הראויים לציון. 

rating
יו בנק
הבינלאומי
אוצר החייל
מסד
עריית תא
אור יהודה
דיווטרון
בזק
גני תקוה
גבעת שמואל
הימנעותה

למידע וקבלת יעוץ השאירו פרטיכם כאןואנחנו נחזור אליכם בהקדם