paper plain icon
פנו אלינו כאן
close icon
אנחנו כאן, תמיד לשירותכם!
רוצים שנציג טדי ישוב אליכם? השאירו פרטיכם כאן ונתקשר בהקדם

שמאי מקרקעין היטל השבחה: ייעוץ נכון שיכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף


שמאי מקרקעין היטל השבחה | טדי שמאיםקיבלתם דרישה לתשלום היטל השבחה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה? מומלץ לכם לשקול את האפשרות להגשת "שומה אחרת" בסיועו של שמאי מקרקעין היטל השבחה. כמו כן, בנסיבות הללו מוטב שלא להתמהמה, מאחר וחוק התכנון והבנייה (תיקון 84 והוראת השעה) מאפשר לנישום לערער על גובה החיוב או עצם החיוב בתוך 45 יום מהמועד שבו קיבל את ההודעה על החיוב. 

על פי הנתונים, מעל ל- 70% מהנישומים מוותרים מראש על זכותם לערער מהחשש להתעמתות מול גוף ציבורי שנתפס בעיני רבים כבלתי מנוצח. יחד עם זאת, הניסיון מלמד שאסור לוותר מראש, וניתן בהחלט במהלכים אסטרטגיים מתוחכמים לנצח בערעור ולהפחית את היטל ההשבחה במאות אלפי שקלים ולעתים אף יותר.

 

המלצה: בררו אם יש עילה להפחתה מיד עם קבלת ההודעה על החיוב

אנשי הצוות המקצועי מבית טדי שמאים מציינים ששמאי מקרקעין היטל השבחה המתמחים בתחום לומדים ברבות השנים כיצד הדברים באמת עובדים, ואחד מהסודות הידועים להם הוא שהרשויות המקומיות מודעות היטב לשיעורי הערעור הנמוכים ואף בונות על כך שהשומות ברובן משולמות ללא ערעור. 

באופן זה יוצא למעשה שמי שמוותר על זכות הערעור מכסה את "הגירעון" שאליו לכאורה נקלעה העירייה בעקבות ההצלחות של הנישומים שערערו וזכו להחזר. כאמור, חשוב להדגיש להגיש את הערעור בתוך 45 יום מהמועד שבו נתקבלה דרישת התשלום, לפיכך מוטב להיוועץ עם שמאי מקרקעין היטל השבחה, לצורך הבירור אם יש עילה להפחתה מיד עם קבלת ההודעה על החיוב.

 

אפשרויות הערעור שעומדות בפני הנישום

בפני הנישום עומדות כמה אפשרויות להגשת הערעור על שומת הוועדה המקומית בהתאם לנסיבות המקרה. במידה ונתגלתה טעות כלשהי בנוגע לפרטי המקרקעין, זכויות הנישום במקרקעין, כמו גם ביחס לנתונים הפיזיים ואו לתכניות החלות על הנכס, שאז יש לפנות אל הוועדה המקומית בבקשה לתיקון השומה. 

במקרים שבהם נוגעת המחלוקת לגובה השומה בלבד ולא על עצם החיוב, יש לפנות אל יו"ר מועצת שמאי המקרקעין כדי שיימנה שמאי מכריע, בעוד שבמקרים שבהם מתגלעת המחלוקת על עצם החיוב ואו גובה השומה, תופנה הבקשה לוועדת ערר לענייני פיצויים והיטל השבחה. בנסיבות הללו שמורה לוועדת הערר הזכות להחליט שנדרשת חוות דעת שמאית לשם בירור התביעה, ותבקש מיו"ר מועצת שמאי המקרקעין למנות שמאי מייעץ כדי שימסור את חוות דעתו.

לקוחות
ממליצים
עו"ד מני בן מאור

מנכ"ל קבוצת דייברגון נדל"ן

חברת טדי שמאות וניהול מספקת לחברת דייברגון שירותי שמאות משנת 2013. עד כה ערכה החברה כ - 120 דו"חות אפס ובחינות כלכליות של פרוייקטים בתחום התחדשות עירונית/תמ"א 38/פינוי בינוי. על סמך דו"חות אלה חברת דייברגון, השקיעה כ – 80 מיליון ₪ ב- 19 פרויקטים של התחדשות עירונית ש -16 מהם הסתיימו זה מכבר בהצלחה.

ברצוננו להדגיש כי טדי מספק שירות מקצועי ויעיל תוך עמידה בלוחות זמנים.

rating
רשות מקרקעי ישראל

תקופת השירות כחלק מצוות שמאי המאגר של רשות מקרקעי ישראל: 2005 - 2017

עבודתך המקצועית, אשר נעשתה תוך נאמנות ומחויבות למערכת, ראויה לציון.

ניכר כי השירות ניתן מתוך אכפתיות והבנת צרכי הרשות.

rating
חברת בזק

איל טדי הראל מספק מעל 10 שנים שירותי שמאות מקרקעין לחברת בזק.

השירות המקצועי של איל טדי הראל כולל הערכות שווי שוק של נכסים, וכן בחינת חלופות השבחה ואפשרויות לנכסי בזק השונים. איל מטפל גם בהפחתת חיובי היטל השבחה וכן עורך עבור החברה חוות דעת מומחה לבית משפט לפי צורך.

אני סמוך ובטוח כי גוף שיעבוד עם איל טדי הראל ייהנה מרמת מקצועיות ושירות גבוהים בשילוב עם מידות ראויות.

rating
עו"ד אופיר פורת

לשעבר היועץ המשפטי של החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה בע"מ

טדי, היה לי העונג לעבוד איתך לאורך השנים. 

עבודתך המקצועית בכתיבת חוות הדעת ובחקירות בבית המשפט עזרו לנו מאוד בעשיית הצדק ההיסטורי!

תודה ואשמח להיות בקשר!

rating
ניר אנגל

דרור אנגל נכסים בע"מ

השמאי איל טדי הראל מלווה את חברתנו בהכנת שומות למטרות שונות מזה מספר שנים.

נוכל להמליץ עליו בחום ולציין את הישגיו המרשימים בעבור חברת דרור אנגל נכסים שחסכו לחברתנו מאות אלפי שקלים בחיובי היטלי השבחה וכן את מקצועיותו, בין היתר, גם בהתייעצויות אשר אנו עורכים עימו מעת לעת לגבי נכסים קיימים וחדשים, והכל עם תודעת שירות גבוהה ואנרגיה טובה הראויים לציון. 

rating
יו בנק
הבינלאומי
אוצר החייל
מסד
עריית תא
אור יהודה
דיווטרון
בזק
גני תקוה
גבעת שמואל
הימנעותה

למידע וקבלת יעוץ השאירו פרטיכם כאןואנחנו נחזור אליכם בהקדם