paper plain icon
פנו אלינו כאן
close icon
אנחנו כאן, תמיד לשירותכם!
רוצים שנציג טדי ישוב אליכם? השאירו פרטיכם כאן ונתקשר בהקדם

נמנים עם אלו שלא נוטלים סיכונים מיותרים? אל תתפשרו על פחות משמאי מקרקעין מומחה


שמאי מקרקעין מומחהעומדים לפני רכישת נכס? נמנים עם אלו שלא נוטלים סיכונים מיותרים, ובפרט כשהדבר נוגע לאחת העסקאות הגדולות שתבצעו אי פעם בחייכם? אז קבלו עצת זהב: אל תתפשרו על פחות משמאי מקרקעין מומחה!!!! 

אנשי הצוות המקצועי מבית חברת טדי שמאים מסבירים ששמאות המקרקעין מהווה תחום רחב היקף, העוסק בין השאר בתביעות פיצוים לפי סעיף 197 לחוק התכנון והבניה, תביעות נזיקין, וכן בענייני איחוד וחלוקה, תחומי ההפקעות, מס שבח, היטל השבחה וכן הלאה. 

אחד מהתחומים הקלסיים שבהם עוסקים שמאי המקרקעין הוא הערכת שווי דירה. למראית עין, נדמה לרבים ששמאי המקרקעין פוקד את בית הלקוח לדקות ספורות, שוקד במשרדו כמה שעות נוספות ומנפיק דוח.

 

הערכת שווי הבית

האמת היא שלא חסרים בענף שמאים הפועלים בשיטות מיושנות ושטחיות, וזה אחד ההבדלים הבולטים בין שמאי מקרקעין לשמאי מקרקעין מומחה. שמאי מומחה ומקצועי פועל על פי תכנית עבודה מוגדרת מראש ועורך את כלל הבדיקות, תוך שהוא חולש על כול הנושאים ללא הותרת פרצה. אחת מהדוגמאות היא נושא זכויות בנייה. 

רבים מבעלי הנכסים השוכרים את שירותיהם של שמאי המקרקעין לצורך הערכת שווי הבית, אינם מודעים לכך שקיים הבדל בין השטח הבנוי בפועל לבין זכויות הבנייה לפי תכנית בניין העיר, ולפיכך אינם יכולים לדעת ששווי הדירה מגלם בתוכו את כל כמות זכויות הבנייה הקיימות. 

שמאי מקרקעין מומחה עורך בדיקה משולשת הן בוועדה העירונית המקומית לתכנון ובנייה, הן ברשות מקרקעי ישראל והן במשרד הפנים כדי לאתר ולכמת יחדיו את כל זכויות הבנייה.

 

מדידות לצורך בדיקת חוקיות השטח הבנוי

במקרה זה, ההפרש שבין הערכת שווי הנכס עם או ללא הוספת זכויות בנייה הקיימות, עשוי להסתכם לעתים בעשרות עד מאות אלפי שקלים. אספקט נוסף נוגע לחוקיות השטח הבנוי. לא אחת קורה שהשטח הבנוי בפועל לא תואם את היתר בנייה. 

שמאי מקרקעין מומחה נוהג להגיש שאילתה בטרם הביקור בנכס בוועדה המקומית לתכנון ובנייה לצורך קבלת היתר הבנייה והתכניות ההנדסיות המאושרות. במהלך הביקור בנכס, נדרש השמאי לערוך מדידות מדויקות, תוך הסתייעות בתכנות מדידה ממוחשבות. 

מעבר לכך, בתום המדידות, יקפיד שמאי מקרקעין מומחה לבצע בקרות נוספות על ידי השוואה בין ממצאי המדידות בשטח לבין תכנית הבקשה להיתר, והזנת תכנית הבקשה להיתר בתכנת המדידה גרפית, זאת על מנת לוודא דיוק מרבי בביצוע המדידות.

לקוחות_
ממליצים_
עו"ד מני בן מאור

מנכ"ל קבוצת דייברגון נדל"ן

חברת טדי שמאות וניהול מספקת לחברת דייברגון שירותי שמאות משנת 2013. עד כה ערכה החברה כ - 120 דו"חות אפס ובחינות כלכליות של פרוייקטים בתחום התחדשות עירונית/תמ"א 38/פינוי בינוי. על סמך דו"חות אלה חברת דייברגון, השקיעה כ – 80 מיליון ₪ ב- 19 פרויקטים של התחדשות עירונית ש -16 מהם הסתיימו זה מכבר בהצלחה.

ברצוננו להדגיש כי טדי מספק שירות מקצועי ויעיל תוך עמידה בלוחות זמנים.

rating
רשות מקרקעי ישראל

תקופת השירות כחלק מצוות שמאי המאגר של רשות מקרקעי ישראל: 2005 - 2017

עבודתך המקצועית, אשר נעשתה תוך נאמנות ומחויבות למערכת, ראויה לציון.

ניכר כי השירות ניתן מתוך אכפתיות והבנת צרכי הרשות.

rating
חברת בזק

איל טדי הראל מספק מעל 10 שנים שירותי שמאות מקרקעין לחברת בזק.

השירות המקצועי של איל טדי הראל כולל הערכות שווי שוק של נכסים, וכן בחינת חלופות השבחה ואפשרויות לנכסי בזק השונים. איל מטפל גם בהפחתת חיובי היטל השבחה וכן עורך עבור החברה חוות דעת מומחה לבית משפט לפי צורך.

אני סמוך ובטוח כי גוף שיעבוד עם איל טדי הראל ייהנה מרמת מקצועיות ושירות גבוהים בשילוב עם מידות ראויות.

rating
עו"ד אופיר פורת

לשעבר היועץ המשפטי של החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה בע"מ

טדי, היה לי העונג לעבוד איתך לאורך השנים. 

עבודתך המקצועית בכתיבת חוות הדעת ובחקירות בבית המשפט עזרו לנו מאוד בעשיית הצדק ההיסטורי!

תודה ואשמח להיות בקשר!

rating
ניר אנגל

דרור אנגל נכסים בע"מ

השמאי איל טדי הראל מלווה את חברתנו בהכנת שומות למטרות שונות מזה מספר שנים.

נוכל להמליץ עליו בחום ולציין את הישגיו המרשימים בעבור חברת דרור אנגל נכסים שחסכו לחברתנו מאות אלפי שקלים בחיובי היטלי השבחה וכן את מקצועיותו, בין היתר, גם בהתייעצויות אשר אנו עורכים עימו מעת לעת לגבי נכסים קיימים וחדשים, והכל עם תודעת שירות גבוהה ואנרגיה טובה הראויים לציון. 

rating
יו בנק
הבינלאומי
אוצר החייל
מסד
עריית תא
אור יהודה
דיווטרון
בזק
גני תקוה
גבעת שמואל
הימנעותה

למידע וקבלת יעוץ השאירו פרטיכם כאןואנחנו נחזור אליכם בהקדם