paper plain icon
פנו אלינו כאן
close icon
אנחנו כאן, תמיד לשירותכם!
רוצים שנציג טדי ישוב אליכם? השאירו פרטיכם כאן ונתקשר בהקדם

המדריך המלא: הערכת שמאי לדירה


עיסוקו המרכזי של שמאי המקרקעין מתמקד על פי רוב בהערכת שווי נכסים לצורכי מגורים. נהוג להסתייע בהערכת שמאי לדירה כשמעוניינים לרכוש דירה מסוימת, למכור את הדירה שבבעלותנו, לשכור או להשכיר נכס, וזאת כדי לדעת את המחיר הריאלי בטרם ביצוע העסקה. במקרים אחרים נדרשת הערכת שמאי במסגרת פתיחת תיק משכנתה. 

מבית חברת טדי שמאים מציינים שבשעת הערכת שמאי לדירה נבדקים מגוון רחב של פרמטרים שייכללו לאחר מכן בדו"ח מפורט, בהם עיון בהיתרי הבנייה הרלוונטיים לצורך איתור שימושים לא חוקיים וחריגות בנייה, בדיקה ברשות מקרקעי ישראל בנוגע לרישום זכויות הדירה בטאבו, שעבודים, עיקולים והערות אזהרה, בדיקת תשריט הבית המשותף בלשכת רישום המקרקעין והצלבת מידע בין המסמכים השונים כדי לבדוק ולוודא שמתקיימת התאמה.

 

הפרמטרים שנבדקים בעת הערכת שווי הנכס

הערכת שמאי לדירה מורכבת גם מבדיקת זכויות בנייה הקיימות בנכס, שטח הדירה בהתאם לחוק המכר (לרבות ממ"דים, מרפסות ושטחי שירות מקורים, מחסנים ועוד), מצבם הפיזי ההנדסי והתחזוקתי הן של הדירה והן של מבנה המגורים, כמו גם התאמה בין היתר הבנייה לבינוי בפועל, תכניות בניין עיר וקיומם של מפגעים סביבתיים בסמיכות אל הדירה (מוקדי רעש, אנטנות סלולריות, מוקדי זיהום סביבתיים וכיוצא בזה). 

לצורכי בקרה, עשויה הערכת שמאי לכלול לעתים גם את חשבון ארנונה, זאת כדי לוודא שהדירה רשומה בחשבון הארנונה על שם המוכר וששטח הדירה תואם למציאות בשטח. כמו כן, נבחנות עלויות המיסוי וההיטלים של העסקה בהן מס רכישה, מס שבח ותשלומים צפויים נוספים.

 

הערכת שמאי לדירה | טדי שמאות וניהול

השכרת שירותי שמאי מקרקעין פרטי או של שמאי מטעם הבנק?

במקרים שבהם נדרשת הערכת שמאי לדירה במסגרת של פתיחת תיק משכנתה, אזי עומדות בפני הפונים לבקשת משכנתה שתי אופציות לשכירת שירותי שמאי שהן שמאי מקרקעין פרטי או שמאי מטעם הבנק. באופן כללי, עלות שכירת שירותיו של שמאי פרטי גבוהה מעט יותר מזו של השמאי שמקבלים מהבנק היות והשירות מסובסד על ידי הבנק. 

עם זאת, המציאות בשטח מלמדת שזול עלול לעתים לעלות ביוקר, שכן הערכת שווי הדירה באמצעות שמאי הבנק נוטה בדרך כלל להיות נמוכה יותר, למרות שאף שמאי המועסק מטעם הבנק לא יודה בכך באופן רשמי. הסיבה לכך היא שהדירה משמשת כבטוחה לכיסוי החוב, ושמאי הבנק חייב להבטיח מכירה מהירה של הדירה במידה והלווה מתקשה לעמוד בתשלומי המשכנתה.

 

לקוחות
ממליצים
עו"ד מני בן מאור

מנכ"ל קבוצת דייברגון נדל"ן

חברת טדי שמאות וניהול מספקת לחברת דייברגון שירותי שמאות משנת 2013. עד כה ערכה החברה כ - 120 דו"חות אפס ובחינות כלכליות של פרוייקטים בתחום התחדשות עירונית/תמ"א 38/פינוי בינוי. על סמך דו"חות אלה חברת דייברגון, השקיעה כ – 80 מיליון ₪ ב- 19 פרויקטים של התחדשות עירונית ש -16 מהם הסתיימו זה מכבר בהצלחה.

ברצוננו להדגיש כי טדי מספק שירות מקצועי ויעיל תוך עמידה בלוחות זמנים.

rating
רשות מקרקעי ישראל

תקופת השירות כחלק מצוות שמאי המאגר של רשות מקרקעי ישראל: 2005 - 2017

עבודתך המקצועית, אשר נעשתה תוך נאמנות ומחויבות למערכת, ראויה לציון.

ניכר כי השירות ניתן מתוך אכפתיות והבנת צרכי הרשות.

rating
חברת בזק

איל טדי הראל מספק מעל 10 שנים שירותי שמאות מקרקעין לחברת בזק.

השירות המקצועי של איל טדי הראל כולל הערכות שווי שוק של נכסים, וכן בחינת חלופות השבחה ואפשרויות לנכסי בזק השונים. איל מטפל גם בהפחתת חיובי היטל השבחה וכן עורך עבור החברה חוות דעת מומחה לבית משפט לפי צורך.

אני סמוך ובטוח כי גוף שיעבוד עם איל טדי הראל ייהנה מרמת מקצועיות ושירות גבוהים בשילוב עם מידות ראויות.

rating
עו"ד אופיר פורת

לשעבר היועץ המשפטי של החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה בע"מ

טדי, היה לי העונג לעבוד איתך לאורך השנים. 

עבודתך המקצועית בכתיבת חוות הדעת ובחקירות בבית המשפט עזרו לנו מאוד בעשיית הצדק ההיסטורי!

תודה ואשמח להיות בקשר!

rating
ניר אנגל

דרור אנגל נכסים בע"מ

השמאי איל טדי הראל מלווה את חברתנו בהכנת שומות למטרות שונות מזה מספר שנים.

נוכל להמליץ עליו בחום ולציין את הישגיו המרשימים בעבור חברת דרור אנגל נכסים שחסכו לחברתנו מאות אלפי שקלים בחיובי היטלי השבחה וכן את מקצועיותו, בין היתר, גם בהתייעצויות אשר אנו עורכים עימו מעת לעת לגבי נכסים קיימים וחדשים, והכל עם תודעת שירות גבוהה ואנרגיה טובה הראויים לציון. 

rating
יו בנק
הבינלאומי
אוצר החייל
מסד
עריית תא
אור יהודה
דיווטרון
בזק
גני תקוה
גבעת שמואל
הימנעותה

למידע וקבלת יעוץ השאירו פרטיכם כאןואנחנו נחזור אליכם בהקדם