paper plain icon
פנו אלינו כאן
close icon
אנחנו כאן, תמיד לשירותכם!
רוצים שנציג טדי ישוב אליכם? השאירו פרטיכם כאן ונתקשר בהקדם

חשיבותה של חוות דעת שמאי מקרקעין לבית משפט


חוות דעת שמאי מקרקעין לבית משפטגיליתם ליקויי בניה בדירה ואתם מעוניינים לתבוע את הקבלן בגין הירידה בערך הנכס? מנהלים תביעה לפיצויים כנגד המדינה בגין הפקעת חלק מהקרקע? נמצאים בהליך של פירוק שיתוף בעקבות הגירושין? בכול הנסיבות הללו, קרוב לוודאי שתזדקקו לחוות דעת שמאי מקרקעין לבית משפט. במסגרת עיסוקו נדרש שמאי המקרקעין מעת לעת להעריך את שווי הנכס לצורך מתן חוות דעת בבית המשפט. 

במקרים רבים מהווה חוות הדעת תנאי מקדים לדיונים המתקיימים בין הצדדים, כשבנסיבות האלו ממנה בית המשפט שמאי מקרקעין מומחה מטעמו על מנת לסייע לשופטים בהכרעתם. במקרים אחרים מוזמנת חוות דעת של שמאי מקרקעין על ידי מי מהצדדים, זאת במטרה לסייע לו בביסוס וחיזוק טיעוניו בבית המשפט.

 

מסמך עם אופי משפטי לכל דבר ועניין

מבית חברת טדי שמאים מסבירים שחוות דעת שמאי מקרקעין לבית משפט מהווה מסמך הקובע את שווי הנכס בהווה או בעבר ואו מספק הערכת שווי עתידית בהתאם לסוגיה המשפטית הנוגעת בדבר. מדובר במסמך עם אופי משפטי לכל דבר ועניין, שנועד לסייע לבית המשפט בהבנת העובדות לגבי הנכס הנידון במשפט, ולאפשר לו להגיע לפסק הדין הנכון. 

לחוות הדעת יש משקל רב והיא עשויה להכריע לגבי גובה הפיצויים שנדרש צד אחד לשלם למשנהו, וכן לגבי השקעות כלכליות והלוואות. המקרים השכיחים שבהם נחוצה על פי רוב חוות דעת שמאית בדיון המשפטי כוללים פירוק שותפויות עסקיות, שותפויות בין בני זוג, יורשים וכדומה.

 

ההבדל שבין שמאות מקרקעין רגילה לחוות דעת שמאי מקרקעין לבית משפט

חוות דעת שמאי מקרקעין לבית משפט עשויה להידרש גם בסוגיות הנוגעות לזכויות דייר מוגן או הבעלים בנכס תפוס, בהליכי כינוס נכסים והוצאה לפועל, בתביעות כנגד קבלנים בשל ליקויי בנייה, בתביעות בגין פגיעה במקרקעין, ירידת ערך או הפקעות וכן בתביעות ביטוחיות כשעולה הצורך בהערכת הנזק שנוצר לנכס בעקבות שרפות ופגעי טבע, בערעור על גובה תשלום הארנונה, מס שבח וכן הלאה. 

חשוב להבהיר שתפקידו של שמאי המקרקעין אינו מסתכם בהכנת חוות הדעת ולא אחת הוא מוזמן לבית המשפט לתת עדות. למעשה, חוות דעת שמאי מקרקעין לבית משפט שונה במהותה משמאות מקרקעין רגילה, מאחר והיא איננה מסתפקת במקצועיות בתחום זה בלבד, אלא דורשת בקיאות והתעדכנות דרך קבע בסוגיות משפטיות וחידושים בתקינה השמאית שיש בהם כדי להשפיע על שווי המקרקעין.

לקוחות
ממליצים
עו"ד מני בן מאור

מנכ"ל קבוצת דייברגון נדל"ן

חברת טדי שמאות וניהול מספקת לחברת דייברגון שירותי שמאות משנת 2013. עד כה ערכה החברה כ - 120 דו"חות אפס ובחינות כלכליות של פרוייקטים בתחום התחדשות עירונית/תמ"א 38/פינוי בינוי. על סמך דו"חות אלה חברת דייברגון, השקיעה כ – 80 מיליון ₪ ב- 19 פרויקטים של התחדשות עירונית ש -16 מהם הסתיימו זה מכבר בהצלחה.

ברצוננו להדגיש כי טדי מספק שירות מקצועי ויעיל תוך עמידה בלוחות זמנים.

rating
רשות מקרקעי ישראל

תקופת השירות כחלק מצוות שמאי המאגר של רשות מקרקעי ישראל: 2005 - 2017

עבודתך המקצועית, אשר נעשתה תוך נאמנות ומחויבות למערכת, ראויה לציון.

ניכר כי השירות ניתן מתוך אכפתיות והבנת צרכי הרשות.

rating
חברת בזק

איל טדי הראל מספק מעל 10 שנים שירותי שמאות מקרקעין לחברת בזק.

השירות המקצועי של איל טדי הראל כולל הערכות שווי שוק של נכסים, וכן בחינת חלופות השבחה ואפשרויות לנכסי בזק השונים. איל מטפל גם בהפחתת חיובי היטל השבחה וכן עורך עבור החברה חוות דעת מומחה לבית משפט לפי צורך.

אני סמוך ובטוח כי גוף שיעבוד עם איל טדי הראל ייהנה מרמת מקצועיות ושירות גבוהים בשילוב עם מידות ראויות.

rating
עו"ד אופיר פורת

לשעבר היועץ המשפטי של החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה בע"מ

טדי, היה לי העונג לעבוד איתך לאורך השנים. 

עבודתך המקצועית בכתיבת חוות הדעת ובחקירות בבית המשפט עזרו לנו מאוד בעשיית הצדק ההיסטורי!

תודה ואשמח להיות בקשר!

rating
ניר אנגל

דרור אנגל נכסים בע"מ

השמאי איל טדי הראל מלווה את חברתנו בהכנת שומות למטרות שונות מזה מספר שנים.

נוכל להמליץ עליו בחום ולציין את הישגיו המרשימים בעבור חברת דרור אנגל נכסים שחסכו לחברתנו מאות אלפי שקלים בחיובי היטלי השבחה וכן את מקצועיותו, בין היתר, גם בהתייעצויות אשר אנו עורכים עימו מעת לעת לגבי נכסים קיימים וחדשים, והכל עם תודעת שירות גבוהה ואנרגיה טובה הראויים לציון. 

rating
יו בנק
הבינלאומי
אוצר החייל
מסד
עריית תא
אור יהודה
דיווטרון
בזק
גני תקוה
גבעת שמואל
הימנעותה

למידע וקבלת יעוץ השאירו פרטיכם כאןואנחנו נחזור אליכם בהקדם