paper plain icon
פנו אלינו כאן
close icon
אנחנו כאן, תמיד לשירותכם!
רוצים שנציג טדי ישוב אליכם? השאירו פרטיכם כאן ונתקשר בהקדם

כול מה שחשוב לדעת על שמאות מקרקעין בתל אביב


שמאות מקרקעין בתל אביבמעוניינים לרכוש או למכור נכס? בנסיבות הללו, מוטב שתסתייעו במשרד המתמחה בשמאות מקרקעין בתל אביב! תל אביב הנה המטרופולין של ישראל, וככזו היא משמשת כבירת התרבות והכלכלה של המדינה, ומחירי הנדל"ן בה גבוהים יותר ביחס לערים אחרות ברחבי הארץ, כך שבכול עסקת נדל"ן טמון הפוטנציאל להניב תמורה טובה או להוביל להפסדים כבדים ועגמת נפש. 

למשל, כמה מאזוריה הישנים של העיר מתאפיינים בסגנון אדריכלי בינלאומי, הוכרו כאתר מורשת עולמית ואף זכו לכינוי "העיר הלבנה". באזורים הללו חלות תכניות לשימור הצביון והמורשת האדריכלית, כשהמשמעות היא שקיימות מגבלות רבות בכול הנוגע להוראות בינוי, הוצאת היתר בנייה, ניוד זכויות בנייה, תוספות בנייה, שינוי חזיתות וכן הלאה.

 

ביצוע בדיקה מעמיקה בכל הנוגע לזכויות הבנייה בנכס

בשל ריבוי תכניות תב"ע בעיר ומכוח זכויות הבנייה המוקנה מהן, חשוב להסתייע בשירותיו של משרד המתמחה בשמאות מקרקעין בתל אביב, לצורך ביצוע בדיקה מעמיקה בכל הנוגע לזכויות הבנייה במהלך הערכת שווי הנכס. 

להלן דוגמה למקרה שכיח שבו מנע שמאי המקרקעין מלקוחו ביצוע עסקה גרועה: אדם פנה לשמאי מקרקעין כדי לברר האם כדאי לו לרכוש דירת חדר קטנה בקומה מפולשת של בניין משותף בצפון הישן וגם כמה יעלה לו כדי להסדיר את העניין, מאחר והנכס נבנה שלא כחוק. 

מבדיקה וניתוח הנתונים נמצא שאין בנכס יתרת "צפיפות", דהיינו אין אפשרות לתוספת יחידת דיור, ואף במצב שבו תוענק הקלה, היטל ההשבחה עשוי להיות גבוה ביותר. יתירה מכך, כול שינוי תכנוני היה כרוך בהסכמה וחתימות של כלל הדיירים.

 

בעיות רישום משפטיות ואו חריגות בנייה

ככלל, קיימת חשיבות מכרעת להסתייעות בשירותי שמאות מקרקעין בתל אביב בכול הקשור לבעיות רישום משפטיות ואו חריגות בנייה, ובפרט לצורך קבלת משכנתה למימון העסקה. באזורים רבים בתל אביב (בעיקר ביפו ובדרום העיר) ישנה בעיה הנוגעת לרישום המשפטי של דירות מגורים. חשוב להבהיר שבנסיבות אלו, הבנק יסרב לאשר את משכנתה למימון הרכישה, וכך גם במקרים של בנייה ללא היתר.

לדוגמה, במידה ורכשתם נכס שגודלו 100 מ"ר, אך 30 מ"ר משטחו הם בנייה שלא בהיתר, שאז סביר להניח שהבנק יהיה מוכן לאשר את משכנתה עבור 70 מ"ר שבהיתר בלבד ולא על שווי העסקה כולה, כול זאת מבלי להתייחס לאחריות הפלילית המוטלת על בעל הנכס, גם אם לא הוא שביצע בפועל את הבנייה החריגה.

לקוחות
ממליצים
עו"ד מני בן מאור

מנכ"ל קבוצת דייברגון נדל"ן

חברת טדי שמאות וניהול מספקת לחברת דייברגון שירותי שמאות משנת 2013. עד כה ערכה החברה כ - 120 דו"חות אפס ובחינות כלכליות של פרוייקטים בתחום התחדשות עירונית/תמ"א 38/פינוי בינוי. על סמך דו"חות אלה חברת דייברגון, השקיעה כ – 80 מיליון ₪ ב- 19 פרויקטים של התחדשות עירונית ש -16 מהם הסתיימו זה מכבר בהצלחה.

ברצוננו להדגיש כי טדי מספק שירות מקצועי ויעיל תוך עמידה בלוחות זמנים.

rating
רשות מקרקעי ישראל

תקופת השירות כחלק מצוות שמאי המאגר של רשות מקרקעי ישראל: 2005 - 2017

עבודתך המקצועית, אשר נעשתה תוך נאמנות ומחויבות למערכת, ראויה לציון.

ניכר כי השירות ניתן מתוך אכפתיות והבנת צרכי הרשות.

rating
חברת בזק

איל טדי הראל מספק מעל 10 שנים שירותי שמאות מקרקעין לחברת בזק.

השירות המקצועי של איל טדי הראל כולל הערכות שווי שוק של נכסים, וכן בחינת חלופות השבחה ואפשרויות לנכסי בזק השונים. איל מטפל גם בהפחתת חיובי היטל השבחה וכן עורך עבור החברה חוות דעת מומחה לבית משפט לפי צורך.

אני סמוך ובטוח כי גוף שיעבוד עם איל טדי הראל ייהנה מרמת מקצועיות ושירות גבוהים בשילוב עם מידות ראויות.

rating
עו"ד אופיר פורת

לשעבר היועץ המשפטי של החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה בע"מ

טדי, היה לי העונג לעבוד איתך לאורך השנים. 

עבודתך המקצועית בכתיבת חוות הדעת ובחקירות בבית המשפט עזרו לנו מאוד בעשיית הצדק ההיסטורי!

תודה ואשמח להיות בקשר!

rating
ניר אנגל

דרור אנגל נכסים בע"מ

השמאי איל טדי הראל מלווה את חברתנו בהכנת שומות למטרות שונות מזה מספר שנים.

נוכל להמליץ עליו בחום ולציין את הישגיו המרשימים בעבור חברת דרור אנגל נכסים שחסכו לחברתנו מאות אלפי שקלים בחיובי היטלי השבחה וכן את מקצועיותו, בין היתר, גם בהתייעצויות אשר אנו עורכים עימו מעת לעת לגבי נכסים קיימים וחדשים, והכל עם תודעת שירות גבוהה ואנרגיה טובה הראויים לציון. 

rating
יו בנק
הבינלאומי
אוצר החייל
מסד
עריית תא
אור יהודה
דיווטרון
בזק
גני תקוה
גבעת שמואל
הימנעותה

למידע וקבלת יעוץ השאירו פרטיכם כאןואנחנו נחזור אליכם בהקדם