paper plain icon
פנו אלינו כאן
close icon
אנחנו כאן, תמיד לשירותכם!
רוצים שנציג טדי ישוב אליכם? השאירו פרטיכם כאן ונתקשר בהקדם

רוכשים נכס? כול הסיבות למה כדאי להסתייע בשירותיהם של משרדי שמאות מקרקעין


רוכשים נכס? בית חדש, דירה יד שנייה, מגרש, קרקע חקלאית לפני הפשרה? מתלבטים האם להסתייע באחד ממשרדי שמאות מקרקעין לצורך בדיקת שמאי בטרם הרכישה? האם זה באמת חיוני וכדאי? אנחנו הישראלים לא אוהבים לצאת פראיירים, נכון? 

לדוגמה, לפני שנקנה מקרר, כצרכנים נבונים נקפיד ללמוד על המותגים שקיימים בשוק, הנפח, הביצועים וטווח המחירים. לפני שנקנה רכב, נקפיד לערוך סקר מחירים, נכניס למכון בדיקה מקצועי כדי לבדוק מצב מנוע, גיר, שלדה וכן הלאה. 

כך שזה רק טבעי והגיוני שלפני שנבצע את העסקה שקרוב לוודאי תהייה אחת מהגדולות והמשמעותיות ביותר בחיינו, אם לא הגדולה ביותר- רכישת נכס מקרקעין, נפנה לשמאי מקרקעין מוסמך כדי לבדוק ולברר על הנכס את כול המידע הרלוונטי.

 

מה בעצם בודק שמאי המקרקעין? 

כל הסיבות למה להסתייע בשירותים של משרדי שמאות מקרקעין

מחברת טדי שמאות וניהול בע"מ מציינים ששמאי המקרקעין הוא איש המקצוע היחידי, למעשה, שיגלה עבורנו את כול מה שאנו צריכים ואמורים לדעת על הנכס אבל אין לנו את הכלים כדי לבדוק. השמאי יבדוק עבורנו את המצב התכנוני בנכס, את המצב הקנייני שלו והאם הוא בבעלות או בחכירה. 

שמאי המקרקעין יבדוק גם האם קיימות בו זכויות בניה נוספות, או שמא בנוי בחריגות בניה, וכן האם יש על הנכס חובות, הערות וכיוצא בזה. בנוסף סוקר שמאי המקרקעין את מצבו הפיזי של הנכס והסביבה שבה הוא ממוקם. כול אלו הם פרמטרים המספקים מידע אובייקטיבי על שוויו האמתי של הנכס. במילים אחרות, הסתייעות במשרדי שמאות מקרקעין בטרם רכישת נכס מבטיחה שלא נקנה חתול בשק.

 

כשהבקשה למשכנתה מהבנק נדחית על הסף

משרדי שמאות מקרקעין יכולים לדווח על אינספור מקרים שבהם הם נתקלים מעת לעת במסגרת עבודתם, כמו לדוגמה, אדם שרכש מגרש מבלי לבדוק תחילה את התצורה שלו, או שבחוברת המכרז לא הופיעו מפות מדידה. קווי הבנייה נגזרים מתצורת המגרש, כשהתצורה האופטימלית היא ריבוע. במקרה הספציפי, כשהגיע הרוכש לשלב תכנון הבית, גילה בדיעבד שהמגרש שלו משולש, מה שהגדיל משמעותית את עלויות התכנון, תוך שניצולת המגרש הייתה הרבה פחות יעילה. 

תופעה נפוצה נוספת היא של רוכשים שבהגיעם אל הבנק כדי לבקש משכנתה, הם נדהמים לגלות שסכום המשכנתה שהבנק מאשר נמוך משמעותית מהסכום הנחוץ להם להשלמת הרכישה של הנכס או שבקשתם למשכנתה נדחית על הסף, אם מהסיבה שהדירה שרכשו מוגדרת כמחסן, חדר כביסה או מבנה מסוכן, או שחלקים מהנכס ללא היתר בניה.

 

לקוחות
ממליצים
עו"ד מני בן מאור

מנכ"ל קבוצת דייברגון נדל"ן

חברת טדי שמאות וניהול מספקת לחברת דייברגון שירותי שמאות משנת 2013. עד כה ערכה החברה כ - 120 דו"חות אפס ובחינות כלכליות של פרוייקטים בתחום התחדשות עירונית/תמ"א 38/פינוי בינוי. על סמך דו"חות אלה חברת דייברגון, השקיעה כ – 80 מיליון ₪ ב- 19 פרויקטים של התחדשות עירונית ש -16 מהם הסתיימו זה מכבר בהצלחה.

ברצוננו להדגיש כי טדי מספק שירות מקצועי ויעיל תוך עמידה בלוחות זמנים.

rating
רשות מקרקעי ישראל

תקופת השירות כחלק מצוות שמאי המאגר של רשות מקרקעי ישראל: 2005 - 2017

עבודתך המקצועית, אשר נעשתה תוך נאמנות ומחויבות למערכת, ראויה לציון.

ניכר כי השירות ניתן מתוך אכפתיות והבנת צרכי הרשות.

rating
חברת בזק

איל טדי הראל מספק מעל 10 שנים שירותי שמאות מקרקעין לחברת בזק.

השירות המקצועי של איל טדי הראל כולל הערכות שווי שוק של נכסים, וכן בחינת חלופות השבחה ואפשרויות לנכסי בזק השונים. איל מטפל גם בהפחתת חיובי היטל השבחה וכן עורך עבור החברה חוות דעת מומחה לבית משפט לפי צורך.

אני סמוך ובטוח כי גוף שיעבוד עם איל טדי הראל ייהנה מרמת מקצועיות ושירות גבוהים בשילוב עם מידות ראויות.

rating
עו"ד אופיר פורת

לשעבר היועץ המשפטי של החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה בע"מ

טדי, היה לי העונג לעבוד איתך לאורך השנים. 

עבודתך המקצועית בכתיבת חוות הדעת ובחקירות בבית המשפט עזרו לנו מאוד בעשיית הצדק ההיסטורי!

תודה ואשמח להיות בקשר!

rating
ניר אנגל

דרור אנגל נכסים בע"מ

השמאי איל טדי הראל מלווה את חברתנו בהכנת שומות למטרות שונות מזה מספר שנים.

נוכל להמליץ עליו בחום ולציין את הישגיו המרשימים בעבור חברת דרור אנגל נכסים שחסכו לחברתנו מאות אלפי שקלים בחיובי היטלי השבחה וכן את מקצועיותו, בין היתר, גם בהתייעצויות אשר אנו עורכים עימו מעת לעת לגבי נכסים קיימים וחדשים, והכל עם תודעת שירות גבוהה ואנרגיה טובה הראויים לציון. 

rating
יו בנק
הבינלאומי
אוצר החייל
מסד
עריית תא
אור יהודה
דיווטרון
בזק
גני תקוה
גבעת שמואל
הימנעותה

למידע וקבלת יעוץ השאירו פרטיכם כאןואנחנו נחזור אליכם בהקדם