paper plain icon
פנו אלינו כאן
close icon
אנחנו כאן, תמיד לשירותכם!
רוצים שנציג טדי ישוב אליכם? השאירו פרטיכם כאן ונתקשר בהקדם

המדריך המלא: למה כדאי לשכור את שירותיו של שמאי מקרקעין בתל אביב?


שמאי מקרקעין בתל אביבמחפשים שמאי מקרקעין בתל אביב? כל עסקת נדל"ן שמבצעים כרוכה באינספור הוצאות מעבר להוצאה העיקרית של עסקת הרכישה, החל מבדיקות בדק בית, מתווך ועורך דין, ועד למסים ושיפוצים. יחד עם זאת, המציאות בשטח מלמדת שדווקא על שמאי המקרקעין נוטים אנשים לדלג, אם מטעמי חיסכון ואם מתוך הנחה ששירותי בדק בית ועורך דין מספיקים בהחלט ומכסים את כלל הסיכונים. 

המומחים מבית חברת טדי שמאות וניהול בע"מ מסבירים שחברת בדק בית מתמקדת בבדיקה הפיזית של הנכס לאיתור בעיות וליקויים שמצריכים טיפול מיידי ועשויים להשפיע ולהוריד מערכו. בדיקה זו מהווה, למעשה, רק אחת ממכלול בדיקות ששמאי המקרקעין מבצע לצורך הערכת שווי הדירה.

 

ההבדל שבין שמאי מקרקעין לבין עורך דין לענייני נדל"ן 

לפיכך, במידה ומעוניינים להתמקד באיתור ליקויים בנכס מבחינת בעיות של איטום, סידוק ורטיבות, ניתן בהחלט להסתפק בחברת בדק בית, בעוד שלצורך קבלת חוות דעת מקצועית של מומחה בתחום להערכת שווי כולל של הנכס, תוך התמקדות בהיבט התכנוני, הרישויי והכלכלי, הכתובת לכך היא שמאי מקרקעין. 

בנוגע להתלבטות האם להסתייע גם בשירותיו של שמאי מקרקעין בתל אביב או להסתפק בשירותיו של עורך דין לענייני נדל"ן, שהרי לשניהם רקע בתחום המשפט ועולם המיסוי. ואולם, בפועל קורה שלא תמיד יש לעורך הדין את היכולת והכלים לזהות את החדר שהתווסף או המרפסת שנסגרה שלא כחוק. אחת הדוגמאות הנפוצות בתל אביב היא פנטהאוזים שבמקורם מהווים חדרי כביסה שהוסבו באופן בלתי חוקי לדירות מגורים והורחבו עם השנים.

 

זהותה הקניינית האמתית של הדירה

דוגמאות נוספות שבהן עשוי להיתקל לא פעם שמאי מקרקעין בתל אביב הן דירות הנמכרות כדירות דופלקס, כשבפועל מדובר בדירות רגילות בקומה העליונה שבעליהן פלשו למעשה אל גג הבניין המשותף והקימו בו חדר נוסף, או לחלופין דירות סטנדרטיות בקומת הקרקע שבעליהן פלשו לחצר משותפת וכעת הן נמכרות כדירות גן שעלותן גבוהה לאין שיעור בהשוואה לדירות רגילות. 

בנסיבות הללו, בדיקה מקדימה של שמאי מקרקעין בדבר זהותה הקניינית של הדירה עשויה לא רק להציל את הרוכש הפוטנציאלי תשלום מופרז אלא גם בקשיים מצד הבנק במתן הלוואת משכנתה. 

במידה ומתעתדים לבצע עסקת נדל"ן כלשהי באזור גאוגרפי מסוים, כמו למשל בשכונה מסוימת בתל אביב, מומלץ להעדיף ולהסתייע בשירותיו של שמאי מקרקעין שעובד ופעיל באזור שבו ממוקם הנכס ובקיא ברמת המחירים וכול מאפייניו הספציפיים של האזור.

 

היטל השבחה במכירת הדירה

מוכר דירה חייב לדעת מראש את אומדן היטל ההשבחה שעשויה הועדה המקומית לדרוש ממנו כנגד קבלת אישור להעברה בטאבו. כמו כן, מומלץ לבדוק אם קיימות חבויות של היטלי פיתוח ואגרות למיניהן. 

לקוחות
ממליצים
עו"ד מני בן מאור

מנכ"ל קבוצת דייברגון נדל"ן

חברת טדי שמאות וניהול מספקת לחברת דייברגון שירותי שמאות משנת 2013. עד כה ערכה החברה כ - 120 דו"חות אפס ובחינות כלכליות של פרוייקטים בתחום התחדשות עירונית/תמ"א 38/פינוי בינוי. על סמך דו"חות אלה חברת דייברגון, השקיעה כ – 80 מיליון ₪ ב- 19 פרויקטים של התחדשות עירונית ש -16 מהם הסתיימו זה מכבר בהצלחה.

ברצוננו להדגיש כי טדי מספק שירות מקצועי ויעיל תוך עמידה בלוחות זמנים.

rating
רשות מקרקעי ישראל

תקופת השירות כחלק מצוות שמאי המאגר של רשות מקרקעי ישראל: 2005 - 2017

עבודתך המקצועית, אשר נעשתה תוך נאמנות ומחויבות למערכת, ראויה לציון.

ניכר כי השירות ניתן מתוך אכפתיות והבנת צרכי הרשות.

rating
חברת בזק

איל טדי הראל מספק מעל 10 שנים שירותי שמאות מקרקעין לחברת בזק.

השירות המקצועי של איל טדי הראל כולל הערכות שווי שוק של נכסים, וכן בחינת חלופות השבחה ואפשרויות לנכסי בזק השונים. איל מטפל גם בהפחתת חיובי היטל השבחה וכן עורך עבור החברה חוות דעת מומחה לבית משפט לפי צורך.

אני סמוך ובטוח כי גוף שיעבוד עם איל טדי הראל ייהנה מרמת מקצועיות ושירות גבוהים בשילוב עם מידות ראויות.

rating
עו"ד אופיר פורת

לשעבר היועץ המשפטי של החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה בע"מ

טדי, היה לי העונג לעבוד איתך לאורך השנים. 

עבודתך המקצועית בכתיבת חוות הדעת ובחקירות בבית המשפט עזרו לנו מאוד בעשיית הצדק ההיסטורי!

תודה ואשמח להיות בקשר!

rating
ניר אנגל

דרור אנגל נכסים בע"מ

השמאי איל טדי הראל מלווה את חברתנו בהכנת שומות למטרות שונות מזה מספר שנים.

נוכל להמליץ עליו בחום ולציין את הישגיו המרשימים בעבור חברת דרור אנגל נכסים שחסכו לחברתנו מאות אלפי שקלים בחיובי היטלי השבחה וכן את מקצועיותו, בין היתר, גם בהתייעצויות אשר אנו עורכים עימו מעת לעת לגבי נכסים קיימים וחדשים, והכל עם תודעת שירות גבוהה ואנרגיה טובה הראויים לציון. 

rating
יו בנק
הבינלאומי
אוצר החייל
מסד
עריית תא
אור יהודה
דיווטרון
בזק
גני תקוה
גבעת שמואל
הימנעותה

למידע וקבלת יעוץ השאירו פרטיכם כאןואנחנו נחזור אליכם בהקדם