paper plain icon
פנו אלינו כאן
close icon
אנחנו כאן, תמיד לשירותכם!
רוצים שנציג טדי ישוב אליכם? השאירו פרטיכם כאן ונתקשר בהקדם

רוכשים דירה בגוש דן? מחפשים שמאי מקרקעין במרכז?


שמאי מקרקעין במרכזרוכשים דירה בגוש דן? מתלבטים האם להסתייע בשירותיו של שמאי מקרקעין במרכז? על פי הנתונים הסטטיסטיים, מרבית הישראלים נוהגים לשלוח את הרכב לבדיקה בטרם רכישתו, אך כשהדבר נוגע לדירה ששווייה מיליונים ישנה נטייה להסתפק בשירותיהם של עורך דין ואו חברות בדק בית מתוך הנחה שהדבר מכסה את כלל הסיכונים. 

מחברת טדי שמאות וניהול בע"מ מציינים שרקע בתחום המשפט והמיסוי ובדיקות הנדסיות לאיתור ליקויים בנכס מהווים רק חלק מצומצם ממכלול הבדיקות שמבצע שמאי המקרקעין בהגיעו להעריך את שווי הדירה. אחת מהדוגמאות הקלסיות היא שמאות מקרקעין בעיר תל אביב. מחירי הנכסים בה מהיקרים בארץ, ובשנים האחרונות מתאפיינת העיר במגמה מתמשכת של התחדשות עירונית, תוך כדי הריסת מבני תעשייה ישנים והקמת מבני מגורים חדישים תחתיהם.

 

להטיב ולהבין "להיכן נושבת הרוח"

שמאי מקרקעין במרכז, ובפרט בתל אביב, נדרש להכיר לא רק את תמונת את המצב הקיימת ואת הנקודות העיקריות בתב"ע של כול אזור ושכונה, אלא להבין גם "לאן נושבת הרוח". בשל גודלה של תל אביב, יש בה לא מעט רחובות החוצים אותה לאורכה ולרוחבה, כאשר דין עסקה בחלקו האחד של הרחוב אינו זהה לדין עסקה בחלקו האחר. 

כך לדוגמה עסקאות נדל"ן המתבצעות בחלקו המזרחי של רחוב ז'בוטינסקי הנושק לרחוב הירקון לבין עסקאות נדל"ן בחלקו המערבי של הרחוב בסמוך לדרך נמיר. ערים מתאפיינות בהבדלים משמעותיים בשווי נכסים בין אזורי העיר השונים, וכך בין שכונות למיניהן, בין רחובות מרכזיים לרחובות צדדיים ולעתים קרובות בין רחובות סמוכים, על אף הקרבה גאוגרפית.

 

רישום חלקי בתב"ע וחריגות בבניה הוותיקה

מעבר לכך, ערי גוש דן כדוגמת תל אביב, ראשון לציון, חולון ורמת גן מתאפיינות לא אחת ברישום חלקי בתב"ע ובחריגות בבניה הוותיקה, או שתשריט בניין המגורים המשותף והיתר הבניה אינם תואמים. לפיכך, כשרוכשים דירה באחת מהערים הללו, מוטב לשכור את שירותיו של שמאי מקרקעין במרכז לבדיקה של הנכס הפוטנציאלי בטרם ביצוע העסקה, מה שמונע סיכון לקבלת צו הריסה על חריגת בניה או דרישה להכשרת החריגה אל מול העירייה בתוספת היטל השבחה ששיעורו כ-50% מההשבחה. 

ככלל, לכול עיר יש מאפייני נדל"ן ייחודים. בראשון לציון, למשל, קיים הבדל מהותי בנכסי המגורים וחתך האוכלוסייה בין השכונות המזרחיות הוותיקות לבין השכונות המערביות המתאפיינות בבנייה של מגדלי מגורים לצד בתים מפוארים צמודי קרקע, בעוד שברמת גן וחולון נושא תמ"א 38 מתקדם מאוד בהשוואה לערים אחרות בארץ בשל כדאיות כלכלית גבוהה.

לקוחות_
ממליצים_
עו"ד מני בן מאור

מנכ"ל קבוצת דייברגון נדל"ן

חברת טדי שמאות וניהול מספקת לחברת דייברגון שירותי שמאות משנת 2013. עד כה ערכה החברה כ - 120 דו"חות אפס ובחינות כלכליות של פרוייקטים בתחום התחדשות עירונית/תמ"א 38/פינוי בינוי. על סמך דו"חות אלה חברת דייברגון, השקיעה כ – 80 מיליון ₪ ב- 19 פרויקטים של התחדשות עירונית ש -16 מהם הסתיימו זה מכבר בהצלחה.

ברצוננו להדגיש כי טדי מספק שירות מקצועי ויעיל תוך עמידה בלוחות זמנים.

rating
רשות מקרקעי ישראל

תקופת השירות כחלק מצוות שמאי המאגר של רשות מקרקעי ישראל: 2005 - 2017

עבודתך המקצועית, אשר נעשתה תוך נאמנות ומחויבות למערכת, ראויה לציון.

ניכר כי השירות ניתן מתוך אכפתיות והבנת צרכי הרשות.

rating
חברת בזק

איל טדי הראל מספק מעל 10 שנים שירותי שמאות מקרקעין לחברת בזק.

השירות המקצועי של איל טדי הראל כולל הערכות שווי שוק של נכסים, וכן בחינת חלופות השבחה ואפשרויות לנכסי בזק השונים. איל מטפל גם בהפחתת חיובי היטל השבחה וכן עורך עבור החברה חוות דעת מומחה לבית משפט לפי צורך.

אני סמוך ובטוח כי גוף שיעבוד עם איל טדי הראל ייהנה מרמת מקצועיות ושירות גבוהים בשילוב עם מידות ראויות.

rating
עו"ד אופיר פורת

לשעבר היועץ המשפטי של החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה בע"מ

טדי, היה לי העונג לעבוד איתך לאורך השנים. 

עבודתך המקצועית בכתיבת חוות הדעת ובחקירות בבית המשפט עזרו לנו מאוד בעשיית הצדק ההיסטורי!

תודה ואשמח להיות בקשר!

rating
ניר אנגל

דרור אנגל נכסים בע"מ

השמאי איל טדי הראל מלווה את חברתנו בהכנת שומות למטרות שונות מזה מספר שנים.

נוכל להמליץ עליו בחום ולציין את הישגיו המרשימים בעבור חברת דרור אנגל נכסים שחסכו לחברתנו מאות אלפי שקלים בחיובי היטלי השבחה וכן את מקצועיותו, בין היתר, גם בהתייעצויות אשר אנו עורכים עימו מעת לעת לגבי נכסים קיימים וחדשים, והכל עם תודעת שירות גבוהה ואנרגיה טובה הראויים לציון. 

rating
יו בנק
הבינלאומי
אוצר החייל
מסד
עריית תא
אור יהודה
דיווטרון
בזק
גני תקוה
גבעת שמואל
הימנעותה

למידע וקבלת יעוץ השאירו פרטיכם כאןואנחנו נחזור אליכם בהקדם