paper plain icon
פנו אלינו כאן
close icon
אנחנו כאן, תמיד לשירותכם!
רוצים שנציג טדי ישוב אליכם? השאירו פרטיכם כאן ונתקשר בהקדם

רוכשים דירה בגוש דן? מחפשים שמאי מקרקעין במרכז?


שמאי מקרקעין במרכזרוכשים דירה בגוש דן? מתלבטים האם להסתייע בשירותיו של שמאי מקרקעין במרכז? על פי הנתונים הסטטיסטיים, מרבית הישראלים נוהגים לשלוח את הרכב לבדיקה בטרם רכישתו, אך כשהדבר נוגע לדירה ששווייה מיליונים ישנה נטייה להסתפק בשירותיהם של עורך דין ואו חברות בדק בית מתוך הנחה שהדבר מכסה את כלל הסיכונים. 

מחברת טדי שמאות וניהול בע"מ מציינים שרקע בתחום המשפט והמיסוי ובדיקות הנדסיות לאיתור ליקויים בנכס מהווים רק חלק מצומצם ממכלול הבדיקות שמבצע שמאי המקרקעין בהגיעו להעריך את שווי הדירה. אחת מהדוגמאות הקלסיות היא שמאות מקרקעין בעיר תל אביב. מחירי הנכסים בה מהיקרים בארץ, ובשנים האחרונות מתאפיינת העיר במגמה מתמשכת של התחדשות עירונית, תוך כדי הריסת מבני תעשייה ישנים והקמת מבני מגורים חדישים תחתיהם.

 

להטיב ולהבין "להיכן נושבת הרוח"

שמאי מקרקעין במרכז, ובפרט בתל אביב, נדרש להכיר לא רק את תמונת את המצב הקיימת ואת הנקודות העיקריות בתב"ע של כול אזור ושכונה, אלא להבין גם "לאן נושבת הרוח". בשל גודלה של תל אביב, יש בה לא מעט רחובות החוצים אותה לאורכה ולרוחבה, כאשר דין עסקה בחלקו האחד של הרחוב אינו זהה לדין עסקה בחלקו האחר. 

כך לדוגמה עסקאות נדל"ן המתבצעות בחלקו המזרחי של רחוב ז'בוטינסקי הנושק לרחוב הירקון לבין עסקאות נדל"ן בחלקו המערבי של הרחוב בסמוך לדרך נמיר. ערים מתאפיינות בהבדלים משמעותיים בשווי נכסים בין אזורי העיר השונים, וכך בין שכונות למיניהן, בין רחובות מרכזיים לרחובות צדדיים ולעתים קרובות בין רחובות סמוכים, על אף הקרבה גאוגרפית.

 

רישום חלקי בתב"ע וחריגות בבניה הוותיקה

מעבר לכך, ערי גוש דן כדוגמת תל אביב, ראשון לציון, חולון ורמת גן מתאפיינות לא אחת ברישום חלקי בתב"ע ובחריגות בבניה הוותיקה, או שתשריט בניין המגורים המשותף והיתר הבניה אינם תואמים. לפיכך, כשרוכשים דירה באחת מהערים הללו, מוטב לשכור את שירותיו של שמאי מקרקעין במרכז לבדיקה של הנכס הפוטנציאלי בטרם ביצוע העסקה, מה שמונע סיכון לקבלת צו הריסה על חריגת בניה או דרישה להכשרת החריגה אל מול העירייה בתוספת היטל השבחה ששיעורו כ-50% מההשבחה. 

ככלל, לכול עיר יש מאפייני נדל"ן ייחודים. בראשון לציון, למשל, קיים הבדל מהותי בנכסי המגורים וחתך האוכלוסייה בין השכונות המזרחיות הוותיקות לבין השכונות המערביות המתאפיינות בבנייה של מגדלי מגורים לצד בתים מפוארים צמודי קרקע, בעוד שברמת גן וחולון נושא תמ"א 38 מתקדם מאוד בהשוואה לערים אחרות בארץ בשל כדאיות כלכלית גבוהה.

 

רוכשים או מוכרים נכס בגוש דן? היוועצו בשמאי מקרקעין במרכז 

מחפשים דירה בתל אביב? מעוניינים למכור מגרש ברחובות? מתכננים לפתוח משרד ברמת גן? בנסיבות הללו, מומלץ שתיוועצו בשמאי מקרקעין במרכז! מטרופולין תל אביב הנו אגד ערים שבמרכזו הגלעין- העיר תל אביב-יפו וסביבו שלוש טבעות של ערים ויישובים: טבעת פנימית, תיכונה וחיצונית. 

בטבעת הפנימית נמנות ערים דוגמת גבעתיים, בני ברק, חולון, רמת גן ובת ים, בעוד שהטבעת התיכונה כוללת ערים ויישובים כמו ראשון לציון, נס ציונה, פתח תקווה, הוד השרון, רעננה, גני תקווה, באר יעקב ועוד. מבית חברת טדי שמאים מציינים שבשנים האחרונות מתאפיין אזור המרכז בשינויים תכנוניים רבים ומהותיים, מה שעשוי להשפיע במידה לא מבוטלת על שווי המקרקעין.

 

עריכת שומות מקרקעין בעיר תל אביב

הסתייעות בשמאי מקרקעין במרכז יכולה במקרים רבים למנוע מבעלי נכסים ביצוע עסקאות במחיר הנמוך משוויים האמתי, ובכך להפסיד מאות אלפי שקלים. מאידך, גם למנוע מרוכשים היקלעות להוצאות בלתי צפויות של מאות אלפי שקלים לרשות מקרקעי ישראל בבואם לנצל זכויות בנייה בהתאם לתכנון העירוני. 

במהלך עריכת שומות מקרקעין בעיר תל אביב, יש להתייחס לתב''ע 2650ב שימור מבנים ואתרים, המגדירה את המגבלות החלות על הנכסים במסגרת התכנית לשימור המורשת האדריכלית, בהן מגבלות הנוגעות לתוספות בנייה, הליכים פרוצדורליים הנדרשים להוצאת היתר בנייה, ניוד זכויות בנייה, שינוי חזיתות וכן הלאה. 

חשוב גם להיות מעודכנים בכול הקשור לתכנית הרובעים והתחדשות עירונית ותכניות אחרות דוגמת כגון ת"א/5000 שמגדירות בבהירות את המדיניות התכנונית ושווי הנכסים.

 

הסבת חדרי כביסה ללא היתר לדירות מגורים 

שמאי מקרקעין במרכז, יקפיד לבדוק את היתרי הבנייה והתאמת הנכסים למצב הנתון בשטח, על מנת להבטיח שאין חריגות בנייה ואו שלא מדובר בחדרי כביסה, מחסנים ומרתפים שהוסבו ללא היתר לדירות מגורים. 

תופעה זו נפוצה מאוד בגוש דן ובפרט בעיר תל אביב. בנסיבות הללו, לא זו בלבד שהבנקים יסרבו לאשר משכנתה למימון הרכישה, אלא שעל פי חוק, האחריות הפלילית תחול על רוכש הנכס והוא יהיה מחויב להרסו. 

בהקשר זה, ראוי להבהיר שניתן במקרים מסוימים לפנות להליך לגליזציה להסדרת הרישוי של הבניה הבלתי חוקית מול כל גורמי התכנון הביורוקרטיים, אך זהו הליך ארוך ומורכב הכרוך בעלויות לא מבוטלות, העלולות להסתכם בעשרות אלפי שקלים.

לקוחות
ממליצים
עו"ד מני בן מאור

מנכ"ל קבוצת דייברגון נדל"ן

חברת טדי שמאות וניהול מספקת לחברת דייברגון שירותי שמאות משנת 2013. עד כה ערכה החברה כ - 120 דו"חות אפס ובחינות כלכליות של פרוייקטים בתחום התחדשות עירונית/תמ"א 38/פינוי בינוי. על סמך דו"חות אלה חברת דייברגון, השקיעה כ – 80 מיליון ₪ ב- 19 פרויקטים של התחדשות עירונית ש -16 מהם הסתיימו זה מכבר בהצלחה.

ברצוננו להדגיש כי טדי מספק שירות מקצועי ויעיל תוך עמידה בלוחות זמנים.

rating
רשות מקרקעי ישראל

תקופת השירות כחלק מצוות שמאי המאגר של רשות מקרקעי ישראל: 2005 - 2017

עבודתך המקצועית, אשר נעשתה תוך נאמנות ומחויבות למערכת, ראויה לציון.

ניכר כי השירות ניתן מתוך אכפתיות והבנת צרכי הרשות.

rating
חברת בזק

איל טדי הראל מספק מעל 10 שנים שירותי שמאות מקרקעין לחברת בזק.

השירות המקצועי של איל טדי הראל כולל הערכות שווי שוק של נכסים, וכן בחינת חלופות השבחה ואפשרויות לנכסי בזק השונים. איל מטפל גם בהפחתת חיובי היטל השבחה וכן עורך עבור החברה חוות דעת מומחה לבית משפט לפי צורך.

אני סמוך ובטוח כי גוף שיעבוד עם איל טדי הראל ייהנה מרמת מקצועיות ושירות גבוהים בשילוב עם מידות ראויות.

rating
עו"ד אופיר פורת

לשעבר היועץ המשפטי של החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה בע"מ

טדי, היה לי העונג לעבוד איתך לאורך השנים. 

עבודתך המקצועית בכתיבת חוות הדעת ובחקירות בבית המשפט עזרו לנו מאוד בעשיית הצדק ההיסטורי!

תודה ואשמח להיות בקשר!

rating
ניר אנגל

דרור אנגל נכסים בע"מ

השמאי איל טדי הראל מלווה את חברתנו בהכנת שומות למטרות שונות מזה מספר שנים.

נוכל להמליץ עליו בחום ולציין את הישגיו המרשימים בעבור חברת דרור אנגל נכסים שחסכו לחברתנו מאות אלפי שקלים בחיובי היטלי השבחה וכן את מקצועיותו, בין היתר, גם בהתייעצויות אשר אנו עורכים עימו מעת לעת לגבי נכסים קיימים וחדשים, והכל עם תודעת שירות גבוהה ואנרגיה טובה הראויים לציון. 

rating
יו בנק
הבינלאומי
אוצר החייל
מסד
עריית תא
אור יהודה
דיווטרון
בזק
גני תקוה
גבעת שמואל
הימנעותה

למידע וקבלת יעוץ השאירו פרטיכם כאןואנחנו נחזור אליכם בהקדם