paper plain icon
פנו אלינו כאן
close icon
אנחנו כאן, תמיד לשירותכם!
רוצים שנציג טדי ישוב אליכם? השאירו פרטיכם כאן ונתקשר בהקדם

משרדי שמאות מקרקעין - קווים לדמותם


משרדי שמאות מקרקעיןכשאנחנו הישראלים רוכשים רכב יד שנייה, מרביתנו נוהגים לקחת אותו למכון בדיקה לפני ביצוע הרכישה. אלא מה, בהגיענו לבצע את אחת מהעסקאות הגדולות והמשמעותיות ביותר בחיינו- רכישת דירה, דווקא אז חלק לא מבוטל מאיתנו בוחר שלא להסתייע במשרדי שמאות מקרקעין, אלא מסתפק בשירותיהם של עורך דין ומתווך. 

ישנם שני פרמטרים חשובים ביותר שחובה לבדוק בטרם רכישת נכס מקרקעין, שהם האם הנכס אכן בנוי כחוק והאם הוא רשום על שמו של הטוען לבעלות על הנכס. אלא שבפועל אין לעורך הדין או למתווך את היכולות לביצוע בדיקות מסוג זה, ולא תמיד ידע עוה"ד לזהות אי התאמות בין הנכס לתכנית כמו חדר שהתווסף או מרפסת שנסגרה שלא כחוק.

 

הערכת שוויו האמתי של הנכס

מבית טדי שמאות וניהול בע"מ מסבירים שרבים מוותרים על שירותיהם של משרדי שמאות מקרקעין במהלך ביצוע עסקאות נדל"ן, מאחר והם אינם מודעים באמת לתפקידם וגודל חשיבותם. שמאות מקרקעין מהווה תחום הכולל בתוכו מעטפת רחבה של שירותים שונים, והוא איננו מסתכם בהערכת שווי הנכס. 

שמאי המקרקעין נתקלים לא אחת בדירות הנדמות אטרקטיביות מאוד מעל לפני השטח, אולם בדיקה מעמיקה חושפת בעיות בעלות, בנייה בלתי חוקית, ליקוי בנייה, שעבוד, בעיות מיסוי ועוד אינספור בעיות נוספות שעשויות להשפיע מהותית על שוויה האמתי של הדירה. ככלל, הערכת שווי נכס כוללת השוואה עם עסקאות קודמות שבוצעו בנכסים דומים בסביבה בה ממוקם הנכס, תוך בחינת הנכס ממגוון אספקטים נוספים.

 

מעטפת רחבה של שירותים שונים

הערכת שווי נכס תכלול בתוכה, בין היתר, גם בדיקה משפטית (הבעלים החוקיים של הנכס, רישום במנהל המקרקעין, שעבוד וכיו"ב), בדיקת סביבת הנכס (תשתיות קיימות, קרבה למוסדות חינוך, מוסדות ציבור, מרכזי קניות, פארקים ציבוריים ועוד), כמו גם בדיקה תכנונית, בדיקת היתר בנייה, בדיקה הנדסית, היטלים ומסים. לאחר בחינת הנכס מכול ההיבטים הפיזיים המשפטיים וניתוח הנתונים והממצאים, מונפק דו"ח בעל אופי משפטי. 

באופן כללי, מומלץ להסתייע בשירותיהם של משרדי שמאות מקרקעין גם לליווי פרויקטים של פינוי בינוי או תמ"א 38, בסוגיות נדל"ן המגיעות לבית המשפט (חלוקת ירושה, חלוקת זכויות במקרקעין, פירוק שותפויות וכיוצא בזה), וכן במקרים של הערכת שווי הדירה לצורך קבלת משכנתה, בדיקת מיסוי מקרקעין, הפחתת היטלי השבחה, חישוב פיצויים בעקבות הפקעת קרקע או ירידת ערך בנכס וכן הלאה.

לקוחות
ממליצים
עו"ד מני בן מאור

מנכ"ל קבוצת דייברגון נדל"ן

חברת טדי שמאות וניהול מספקת לחברת דייברגון שירותי שמאות משנת 2013. עד כה ערכה החברה כ - 120 דו"חות אפס ובחינות כלכליות של פרוייקטים בתחום התחדשות עירונית/תמ"א 38/פינוי בינוי. על סמך דו"חות אלה חברת דייברגון, השקיעה כ – 80 מיליון ₪ ב- 19 פרויקטים של התחדשות עירונית ש -16 מהם הסתיימו זה מכבר בהצלחה.

ברצוננו להדגיש כי טדי מספק שירות מקצועי ויעיל תוך עמידה בלוחות זמנים.

rating
רשות מקרקעי ישראל

תקופת השירות כחלק מצוות שמאי המאגר של רשות מקרקעי ישראל: 2005 - 2017

עבודתך המקצועית, אשר נעשתה תוך נאמנות ומחויבות למערכת, ראויה לציון.

ניכר כי השירות ניתן מתוך אכפתיות והבנת צרכי הרשות.

rating
חברת בזק

איל טדי הראל מספק מעל 10 שנים שירותי שמאות מקרקעין לחברת בזק.

השירות המקצועי של איל טדי הראל כולל הערכות שווי שוק של נכסים, וכן בחינת חלופות השבחה ואפשרויות לנכסי בזק השונים. איל מטפל גם בהפחתת חיובי היטל השבחה וכן עורך עבור החברה חוות דעת מומחה לבית משפט לפי צורך.

אני סמוך ובטוח כי גוף שיעבוד עם איל טדי הראל ייהנה מרמת מקצועיות ושירות גבוהים בשילוב עם מידות ראויות.

rating
עו"ד אופיר פורת

לשעבר היועץ המשפטי של החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה בע"מ

טדי, היה לי העונג לעבוד איתך לאורך השנים. 

עבודתך המקצועית בכתיבת חוות הדעת ובחקירות בבית המשפט עזרו לנו מאוד בעשיית הצדק ההיסטורי!

תודה ואשמח להיות בקשר!

rating
ניר אנגל

דרור אנגל נכסים בע"מ

השמאי איל טדי הראל מלווה את חברתנו בהכנת שומות למטרות שונות מזה מספר שנים.

נוכל להמליץ עליו בחום ולציין את הישגיו המרשימים בעבור חברת דרור אנגל נכסים שחסכו לחברתנו מאות אלפי שקלים בחיובי היטלי השבחה וכן את מקצועיותו, בין היתר, גם בהתייעצויות אשר אנו עורכים עימו מעת לעת לגבי נכסים קיימים וחדשים, והכל עם תודעת שירות גבוהה ואנרגיה טובה הראויים לציון. 

rating
יו בנק
הבינלאומי
אוצר החייל
מסד
עריית תא
אור יהודה
דיווטרון
בזק
גני תקוה
גבעת שמואל
הימנעותה

למידע וקבלת יעוץ השאירו פרטיכם כאןואנחנו נחזור אליכם בהקדם