paper plain icon
פנו אלינו כאן
close icon
אנחנו כאן, תמיד לשירותכם!
רוצים שנציג טדי ישוב אליכם? השאירו פרטיכם כאן ונתקשר בהקדם

נדרשתם לשלם היטל השבחה בנתניה בעת מכירת הנכס?


תושבי העיר הגדולה? החלטתם למכור את דירת המגורים שלכם, ואז גיליתם לתדהמתכם שהנכם נדרשים לשלם סכומי כסף עצומים על היטל השבחה? מבית חברת טדי שמאות וניהול בע"מ מציינים שבשנים האחרונות נרשמו לא מעט מקרים של מוכרי נכסים שנדרשו לשלם סכומים אסטרונומים עבור היטל השבחה בנתניה, בעת פנייתם לרשות המקומית לצורך קבלת אישור על העברת הזכויות בנכס אל הקונה, כפי שמקובל. 

תופעה זו של דרישה לתשלום היטל השבחה בנתניה החלה לקבל תאוצה לאחר כניסתה לתוקף של תכנית הרבעים שנוסחה ואושרה כדי לקדם ולמנף את ההתחדשות העירונית במרכז העיר. אלא שתכנית הרבעים מתנגשת עם פרויקט תמ"א 38 שבמסגרתו קיים פטור מתשלום היטל ההשבחה עבור התוספת.

 

מהו בעצם היטל השבחה?

יתירה מכך, בעלי דירות מדווחים על דרישה לתשלום היטל השבחה בנתניה גם במקרה שבו הם אינם מתעתדים להצטרף אי פעם לפרויקט תמ"א 38. כשמדובר במחירים גבוהים מאוד למ"ר, היטל ההשבחה לדירה עשוי לעתים להגיע לסכומים של מאות אלפי שקלים, בהתאם למספר הדירות בבניין המגורים והשטח הפוטנציאלי שמתווסף. אז מהו בעצם היטל השבחה, כיצד הוא מחושב ובאילו מקרים ניתן להקטינו או אפילו לבטלו כליל? 

מבית טדי שמאים מסבירים שמדובר בתשלום המוטל על רקע התיקון לחוק התכנון והבנייה משנת 1981, "בגין עלייה בשווי המקרקעין בעקבות אישור תכנית, התרת שימוש חורג או מתן הקלה. גובה היטל ההשבחה הנו מחצית משיעור ההשבחה והוא נקבע על ידי הרשות המקומית על פי חוות דעת שמאית המבוצעת מטעמה.

 

נדרשתם לשלם היטל השבחה תל אביב בעת מכירת הנכס

מקרים שבהם ניתן לקבל פטור מתשלום ההיטל

במידה וקיבלתם דרישה לתשלום היטל השבחה בנתניה, מומלץ שלא למהר ולשלם את ההיטל בטרם הפנייה לשמאי מקרקעין מוסמך המתמחה בתחום, זאת על מנת לברר האם בנסיבות המקרה הספציפי ניתן להשיג פטור מתשלום המס או להפחיתו. באופן כללי, ישנם מספר מקרים שבהם ניתן פטור מתשלום ההיטל. 

למשל, השבחה של מקרקעין למגורים במתחם הנכלל באזור שיקום על פי ההגדרות בחוק בינוי ופינוי משנת התשכ"ה- 1965, או שהוכרז על ידי הממשלה כשכונת שיקום במסגרת פרויקט לשיכון שכונות. 

פטור מתשלום ההיטל ניתן גם מקרים של הקמת ממ"ד (הפטור הוא לשטח עד 9 מ"ר נטו בתוספת קירות), בהרחבת דירת מגורים ששטחה הכולל עד 140 מ"ר, זאת בתנאי שבעלי הדירה ואו קרוביו התגוררו בה 4 שנים לפחות מתום הבניה, בתוספת שטחי שירות לצורך התאמות נגישות עבור בעלי מוגבלויות ועוד.

לקוחות
ממליצים
עו"ד מני בן מאור

מנכ"ל קבוצת דייברגון נדל"ן

חברת טדי שמאות וניהול מספקת לחברת דייברגון שירותי שמאות משנת 2013. עד כה ערכה החברה כ - 120 דו"חות אפס ובחינות כלכליות של פרוייקטים בתחום התחדשות עירונית/תמ"א 38/פינוי בינוי. על סמך דו"חות אלה חברת דייברגון, השקיעה כ – 80 מיליון ₪ ב- 19 פרויקטים של התחדשות עירונית ש -16 מהם הסתיימו זה מכבר בהצלחה.

ברצוננו להדגיש כי טדי מספק שירות מקצועי ויעיל תוך עמידה בלוחות זמנים.

rating
רשות מקרקעי ישראל

תקופת השירות כחלק מצוות שמאי המאגר של רשות מקרקעי ישראל: 2005 - 2017

עבודתך המקצועית, אשר נעשתה תוך נאמנות ומחויבות למערכת, ראויה לציון.

ניכר כי השירות ניתן מתוך אכפתיות והבנת צרכי הרשות.

rating
חברת בזק

איל טדי הראל מספק מעל 10 שנים שירותי שמאות מקרקעין לחברת בזק.

השירות המקצועי של איל טדי הראל כולל הערכות שווי שוק של נכסים, וכן בחינת חלופות השבחה ואפשרויות לנכסי בזק השונים. איל מטפל גם בהפחתת חיובי היטל השבחה וכן עורך עבור החברה חוות דעת מומחה לבית משפט לפי צורך.

אני סמוך ובטוח כי גוף שיעבוד עם איל טדי הראל ייהנה מרמת מקצועיות ושירות גבוהים בשילוב עם מידות ראויות.

rating
עו"ד אופיר פורת

לשעבר היועץ המשפטי של החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה בע"מ

טדי, היה לי העונג לעבוד איתך לאורך השנים. 

עבודתך המקצועית בכתיבת חוות הדעת ובחקירות בבית המשפט עזרו לנו מאוד בעשיית הצדק ההיסטורי!

תודה ואשמח להיות בקשר!

rating
ניר אנגל

דרור אנגל נכסים בע"מ

השמאי איל טדי הראל מלווה את חברתנו בהכנת שומות למטרות שונות מזה מספר שנים.

נוכל להמליץ עליו בחום ולציין את הישגיו המרשימים בעבור חברת דרור אנגל נכסים שחסכו לחברתנו מאות אלפי שקלים בחיובי היטלי השבחה וכן את מקצועיותו, בין היתר, גם בהתייעצויות אשר אנו עורכים עימו מעת לעת לגבי נכסים קיימים וחדשים, והכל עם תודעת שירות גבוהה ואנרגיה טובה הראויים לציון. 

rating
יו בנק
הבינלאומי
אוצר החייל
מסד
עריית תא
אור יהודה
דיווטרון
בזק
גני תקוה
גבעת שמואל
הימנעותה

למידע וקבלת יעוץ השאירו פרטיכם כאןואנחנו נחזור אליכם בהקדם