paper plain icon
פנו אלינו כאן
close icon
אנחנו כאן, תמיד לשירותכם!
רוצים שנציג טדי ישוב אליכם? השאירו פרטיכם כאן ונתקשר בהקדם

המדריך המלא: דברים שכול שמאי מקרקעין במרכז נדרש לדעת


שמאי מקרקעין במרכזמרכז הארץ מאגד בתוכו את ערי המעגל הראשון של הטבעת הפנימית המכונה "מטרופולין תל אביב". ערי המרכז מהוות את הרצף העירוני הגדול בישראל, שכולל בין השאר את תל אביב, ראשון לציון, חולון, בת ים, בני ברק, רמת גן, יהוד, אור יהודה, הרצליה, פתח תקווה, רמת השרון וכן הלאה. באזור המרכז מתחוללים לאחרונה מגוון שינויים תכנוניים בעלי השלכות משמעותיות על שווי המקרקעין. 

שמאי מקרקעין במרכז נדרש להיות במעקב מתמיד אחר כל השינויים המהותיים בתכניות העירוניות והקרקעות כדי להיוותר עדכני, מאחר ומידע עלול להסתכם בהפסדים של מאות אלפי שקלים או יותר, כמו עסקאות מקרקעין במחיר הנמוך מערכן בשוק או רכישות של מקרקעין ללא בקיאות בנהלי רשות מקרקעי ישראל, מה שעלול להסתכם בעלויות לא מתוכננות בשלב מימוש זכויות הבנייה.

 

השינויים התכנוניים המשפיעים על שווי הנכסים בתל אביב

אנשי הצוות המקצועי מבית טדי שמאים מציינים ששמאי מקרקעין במרכז מחויב בבקיאות בכול השינויים התכנוניים המשפיעים על שווי הנכסים באזור. בתל אביב, לדוגמה, נדרש שמאי המקרקעין לידע עדכני בנוגע לתכניות השימור של העיר והקריטריונים שהוגדרו על ידי העירייה לתוספות בנייה בפרויקטים של בתים לשימור והתחדשות עירונית. 

עליו להכיר את המגבלות על הנכסים הכלולים בפרויקט לשימור המורשת האדריכלית של העיר בהקשר להליך הפרוצדורלי הכרוך בהנפקת היתר בנייה, ניוד זכויות בנייה, שינוי חזיתות וכדומה. שמאי המקרקעין בת"א נדרש גם להיכרות מלאה עם "תכנית הרובעים" וחלוקתה החדשה וכן את הוראות הבינוי והמדיניות התכנונית של הוועדה המקומית הנקבעות בהתאם לאופי הסביבה וצביונה.

 

השלכות פיתוח תוואי מערכת תחבורה ציבורית מתקדמת להסעת ההמונים (הרכבת הקלה)

באופן כללי, שוויים של הנכסים בתל אביב גבוה ביחס לערי ישראל האחרות, כאשר כל טעות או סטייה בהערכה עלול להוביל להפסדים גבוהים. בשל ריבוי תכניות התב"ע על כול זכויות הבנייה המוקנות מתוקפן, מחויב כול שמאי מקרקעין במרכז לבצע את הערכתו בזהירות רבה, תוך כדי חקירה יסודית ומעמיקה. 

בראשון לציון נדרש שמאי המקרקעין להתמצאות בכלל התמורות השמאיות הכלכליות שחלות על האזור, ובכלל זה תכנית "מתחם האלף", תכניות להתחדשות העירונית ושינויים בכוחות השוק על כלל הסיכונים והסיכויים הנגזרים מהם. 

בחולון נדרש שמאי מקרקעין לבקיאות מלאה בשינויים התכנוניים העתידיים בעיר, תוך התמקדות בפיתוח תוואי מערכת תחבורה ציבורית מתקדמת להסעת ההמונים (הרכבת הקלה) ובמקביל גם בהתחדשות וההתפתחות של מרכזי התעשייה והמסחר על מכלול ההשפעות הכלכליות הנובעות מכך. 

לקוחות
ממליצים
עו"ד מני בן מאור

מנכ"ל קבוצת דייברגון נדל"ן

חברת טדי שמאות וניהול מספקת לחברת דייברגון שירותי שמאות משנת 2013. עד כה ערכה החברה כ - 120 דו"חות אפס ובחינות כלכליות של פרוייקטים בתחום התחדשות עירונית/תמ"א 38/פינוי בינוי. על סמך דו"חות אלה חברת דייברגון, השקיעה כ – 80 מיליון ₪ ב- 19 פרויקטים של התחדשות עירונית ש -16 מהם הסתיימו זה מכבר בהצלחה.

ברצוננו להדגיש כי טדי מספק שירות מקצועי ויעיל תוך עמידה בלוחות זמנים.

rating
רשות מקרקעי ישראל

תקופת השירות כחלק מצוות שמאי המאגר של רשות מקרקעי ישראל: 2005 - 2017

עבודתך המקצועית, אשר נעשתה תוך נאמנות ומחויבות למערכת, ראויה לציון.

ניכר כי השירות ניתן מתוך אכפתיות והבנת צרכי הרשות.

rating
חברת בזק

איל טדי הראל מספק מעל 10 שנים שירותי שמאות מקרקעין לחברת בזק.

השירות המקצועי של איל טדי הראל כולל הערכות שווי שוק של נכסים, וכן בחינת חלופות השבחה ואפשרויות לנכסי בזק השונים. איל מטפל גם בהפחתת חיובי היטל השבחה וכן עורך עבור החברה חוות דעת מומחה לבית משפט לפי צורך.

אני סמוך ובטוח כי גוף שיעבוד עם איל טדי הראל ייהנה מרמת מקצועיות ושירות גבוהים בשילוב עם מידות ראויות.

rating
עו"ד אופיר פורת

לשעבר היועץ המשפטי של החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה בע"מ

טדי, היה לי העונג לעבוד איתך לאורך השנים. 

עבודתך המקצועית בכתיבת חוות הדעת ובחקירות בבית המשפט עזרו לנו מאוד בעשיית הצדק ההיסטורי!

תודה ואשמח להיות בקשר!

rating
ניר אנגל

דרור אנגל נכסים בע"מ

השמאי איל טדי הראל מלווה את חברתנו בהכנת שומות למטרות שונות מזה מספר שנים.

נוכל להמליץ עליו בחום ולציין את הישגיו המרשימים בעבור חברת דרור אנגל נכסים שחסכו לחברתנו מאות אלפי שקלים בחיובי היטלי השבחה וכן את מקצועיותו, בין היתר, גם בהתייעצויות אשר אנו עורכים עימו מעת לעת לגבי נכסים קיימים וחדשים, והכל עם תודעת שירות גבוהה ואנרגיה טובה הראויים לציון. 

rating
יו בנק
הבינלאומי
אוצר החייל
מסד
עריית תא
אור יהודה
דיווטרון
בזק
גני תקוה
גבעת שמואל
הימנעותה

למידע וקבלת יעוץ השאירו פרטיכם כאןואנחנו נחזור אליכם בהקדם