paper plain icon
פנו אלינו כאן
close icon
אנחנו כאן, תמיד לשירותכם!
רוצים שנציג טדי ישוב אליכם? השאירו פרטיכם כאן ונתקשר בהקדם

מצאתם בית במחיר מציאה? חשיבות הערכת שמאי לדירה בטרם רכישה


הערכת שמאי לדירהאדם שחיפש דירה להשקעה בתל אביב, נתקל באתר של משרד תיווך כלשהו בדירה זעירה שנראית מצוין וממוקמת במקום מעולה, ואף על פי כן היה מחירה נמוך ב- 25% משווי השוק שלה. האדם סבר שמזלו שפר עליו ומיהר "להריץ את העניינים", אולם רגע לפני החתימה על חוזה הרכישה הצליחה רעייתו לשכנעו לבצע הערכת שמאי לדירה

בדיעבד התברר שהדירה המדהימה באזור הלוהט של תל אביב היא על פי הרישומים מחסן. אנשי הצוות המקצועי מבית טדי שמאים מציינים שלפי ההערכות קיימים בגוש דן למעלה מ- 10,000 נכסים המסווגים כמחסנים אך מתפקדים כדירות. תרחיש זה הנו אחד מיני רבים, ולא אחת קורה שדירה הנדמית כעסקה אטרקטיבית מתגלה כנכס בעייתי. 

 

דו"ח בעל אופי משפטי

זה יכול להיות נכס שנבנה באופן בלתי חוקי, נכס שיש עליו שעבוד, נכס עם בעיות בעלות, ששוויו האמתי נמוך משמעותית ממה שדורש הבעלים, או כזה המתאפיין בליקויי בנייה, חריגות בנייה וכן הלאה. בכול המצבים הללו, עשויה הערכת שמאי לדירה לא רק לספק את שווייה האמתי לפני ביצוע הרכישה, אלא גם לחסוך הרבה כסף ועגמת נפש. 

הערכת שווי הנכס כוללת הפקת דו"ח שמפורטים בו כל הנתונים, הממצאים והניתוחים הדו"ח בעל אופי משפטי, ולפיכך ניתן לעשות בו שימוש כאמצעי לניהול משא ומתן מול בעל הנכס, מול הבנקים בשלב נטילת המשכנתה, מול רשות המיסים, לצורך בוררויות בבתי המשפט במקרים של גירושים, פירוק שיתוף במקרקעין, קבלת עיזבונות, חלוקת ירושה וכן הלאה.

 

מה בודק שמאי המקרקעין?

הערכת שווי הנכס איננה מסתכמת בהשוואה אל נכסים דומים או עסקאות קודמות שנעשו בסביבת הנכס. הערכת שמאי לדירה חולשת, למעשה, על מגוון רחב של תחומים שונים כגון חקיקה, הנדסה, כלכלה, דיני מיסים ומקרקעין יסודות הבניה ועוד. 

בהיבט המשפטי בודק שמאי המקרקעין מי הבעלים החוקיים, כיצד רשום הנכס במנהל המקרקעין, האם יש עליו שעבוד וכדומה. במחלקת הרישוי והבניה שברשות המוניציפלית נבדק היתר הבנייה של הנכס ומושווה למצב הנתון בשטח כדי לבחון האם קיימות בו חריגות בנייה. כמו כן בודק השמאי האם קיימות בנכס זכויות בניה, מה שמאפשר את הרחבתו בטווח העתידי. 

בדיקת תב"ע יכולה לספק מידע בנוגע לתשתיות קיימות ותכניות עתידיות, ולמנוע תרחישים כמו רכישת דירה במקום שקט מול נוף אקזוטי עוצר נשימה מבלי לדעת שבטווח העתידי מתוכננים להיבנות בסמוך כבישים סואנים, מוסדות חינוך או גורדי שחקים שיסתירו את הנוף.

לקוחות
ממליצים
עו"ד מני בן מאור

מנכ"ל קבוצת דייברגון נדל"ן

חברת טדי שמאות וניהול מספקת לחברת דייברגון שירותי שמאות משנת 2013. עד כה ערכה החברה כ - 120 דו"חות אפס ובחינות כלכליות של פרוייקטים בתחום התחדשות עירונית/תמ"א 38/פינוי בינוי. על סמך דו"חות אלה חברת דייברגון, השקיעה כ – 80 מיליון ₪ ב- 19 פרויקטים של התחדשות עירונית ש -16 מהם הסתיימו זה מכבר בהצלחה.

ברצוננו להדגיש כי טדי מספק שירות מקצועי ויעיל תוך עמידה בלוחות זמנים.

rating
רשות מקרקעי ישראל

תקופת השירות כחלק מצוות שמאי המאגר של רשות מקרקעי ישראל: 2005 - 2017

עבודתך המקצועית, אשר נעשתה תוך נאמנות ומחויבות למערכת, ראויה לציון.

ניכר כי השירות ניתן מתוך אכפתיות והבנת צרכי הרשות.

rating
חברת בזק

איל טדי הראל מספק מעל 10 שנים שירותי שמאות מקרקעין לחברת בזק.

השירות המקצועי של איל טדי הראל כולל הערכות שווי שוק של נכסים, וכן בחינת חלופות השבחה ואפשרויות לנכסי בזק השונים. איל מטפל גם בהפחתת חיובי היטל השבחה וכן עורך עבור החברה חוות דעת מומחה לבית משפט לפי צורך.

אני סמוך ובטוח כי גוף שיעבוד עם איל טדי הראל ייהנה מרמת מקצועיות ושירות גבוהים בשילוב עם מידות ראויות.

rating
עו"ד אופיר פורת

לשעבר היועץ המשפטי של החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה בע"מ

טדי, היה לי העונג לעבוד איתך לאורך השנים. 

עבודתך המקצועית בכתיבת חוות הדעת ובחקירות בבית המשפט עזרו לנו מאוד בעשיית הצדק ההיסטורי!

תודה ואשמח להיות בקשר!

rating
ניר אנגל

דרור אנגל נכסים בע"מ

השמאי איל טדי הראל מלווה את חברתנו בהכנת שומות למטרות שונות מזה מספר שנים.

נוכל להמליץ עליו בחום ולציין את הישגיו המרשימים בעבור חברת דרור אנגל נכסים שחסכו לחברתנו מאות אלפי שקלים בחיובי היטלי השבחה וכן את מקצועיותו, בין היתר, גם בהתייעצויות אשר אנו עורכים עימו מעת לעת לגבי נכסים קיימים וחדשים, והכל עם תודעת שירות גבוהה ואנרגיה טובה הראויים לציון. 

rating
יו בנק
הבינלאומי
אוצר החייל
מסד
עריית תא
אור יהודה
דיווטרון
בזק
גני תקוה
גבעת שמואל
הימנעותה

למידע וקבלת יעוץ השאירו פרטיכם כאןואנחנו נחזור אליכם בהקדם