paper plain icon
פנו אלינו כאן
close icon
אנחנו כאן, תמיד לשירותכם!
רוצים שנציג טדי ישוב אליכם? השאירו פרטיכם כאן ונתקשר בהקדם

מתלבטים אם לשכור את שירותיו של שמאי מקרקעין? כמה דברים שצריך לדעת על חריגות בניה


שמאי מקרקעין | טדי שמאיםאחד מהנושאים שנתפסים כבעלי חשיבות מכרעת בעולם הנדל"ן נוגע לחריגות בניה. יחד עם זאת, על אף האבסורד, בחלק גדול מהעסקאות זוכה נושא זה להתייחסות נמוכה מאוד אם בכלל. הדבר משול לרכב משומש שמתעתדים לרכוש בסכום שאינו עולה על כמה עשרות אלפי שקלים. לאחר איתור הרכב שעומד בתקציב והצרכים, נהוג לקחת אותו לבדיקה מקצועית במוסך. 

כך קורה שאדם משקיע בממוצע כ- 1,000 שקלים כדי לוודא שהרכב תקין ושלא שם את כספו על קרן הצבי, בעוד שכשהדבר נוגע לנכס שאדם עומד לרכוש במיליוני שקלים, הוא על פי רוב מוותר על בדיקה של שמאי מקרקעין. מבית חברת טדי שמאים מציינים שרבים סבורים שעבודתו של שמאי המקרקעין מסתכמת בהערכת שווי לנכסים, בעוד שבפועל יש לו מגוון תפקידים משמעותיים.

 

יציאה מנקודת הנחה שהנכס חוקי

אחד התחומים ששמאי מקרקעין חולש עליהם נוגע לחוקיות הנכס וחריגות בניה. גורמים נוספים המחויבים בבדיקה בטרם רכישת דירה הם המצב הקנייני והמשפטי של הנכס, ייעוד השימוש בו וזכויות בנייה. מאחר ועבירות בנייה מסווגות בחוק כעבירות חמורות שהעונשין עליהן מסתכמים בצווי הריסה וקנסות גבוהים, רבים מקרב הרוכשים יוצאים מנקודת הנחה שהנכס חוקי. 

ישנם גם רוכשים שמסתפקים בכך שבהסכם שנערך בין עורכי הדין של שני הצדדים ישנה הצהרה לגבי חוקיות הנכס, מתוך הנחה שההצהרה מהווה אסמכתה בעלת תוקף משפטי. המציאות בשטח מלמדת שעורכי הדין אינם נוהגים לשלוח אל הנכס שמאי מטעמם כדי שיבדוק אותו באופן פיזי ובצורה יסודית, אלא אם מדובר בדרישה מפורשת מצד הלקוח, כך שלא אחת קורה שרוכשים נכס שקיימות בו חריגות הבנייה.

 

מחסן שהוסב לדירת קרקע ודירת גג על השטח המשותף לכלל הדיירים 

ניתן למנות אינספור מקרים של נכסים המתגלגלים בשוק מקונה למוכר באין מפריע על אף חריגות הבנייה, כמו מרפסת שירות שמבחינה קניינית שייכת בכלל לדירה הסמוכה, נכס שיועד לשמש כמחסן על פי היתר הבנייה שבתיק הבניין והוסב שלא כחוק לדירת קרקע, כמו גם דירות גג ודירות גן בבנייני מגורים על השטח המשותף לכלל הדיירים וכן הלאה. 

הזמנת שמאי מקרקעין מוסמך לצורך בדיקת הנכס בטרם החתימה מול המוכר על החוזה עשויה למנוע מראש תרחישים מסוג זה. בעניין זה חשוב להדגיש שלא זו בלבד חריגות בנייה משפיעות על שווי הנכס באופן דרמטי, אלא גם על קבלת אישור מהעירייה לצורך העברת בעלות על שם הרוכש, וכן על האפשרות לקבל משכנתה מהבנק, תשלומים בגין חריגות הבנייה, שימוש עתידי בנכס וכיוצא בזה.

לקוחות
ממליצים
עו"ד מני בן מאור

מנכ"ל קבוצת דייברגון נדל"ן

חברת טדי שמאות וניהול מספקת לחברת דייברגון שירותי שמאות משנת 2013. עד כה ערכה החברה כ - 120 דו"חות אפס ובחינות כלכליות של פרוייקטים בתחום התחדשות עירונית/תמ"א 38/פינוי בינוי. על סמך דו"חות אלה חברת דייברגון, השקיעה כ – 80 מיליון ₪ ב- 19 פרויקטים של התחדשות עירונית ש -16 מהם הסתיימו זה מכבר בהצלחה.

ברצוננו להדגיש כי טדי מספק שירות מקצועי ויעיל תוך עמידה בלוחות זמנים.

rating
רשות מקרקעי ישראל

תקופת השירות כחלק מצוות שמאי המאגר של רשות מקרקעי ישראל: 2005 - 2017

עבודתך המקצועית, אשר נעשתה תוך נאמנות ומחויבות למערכת, ראויה לציון.

ניכר כי השירות ניתן מתוך אכפתיות והבנת צרכי הרשות.

rating
חברת בזק

איל טדי הראל מספק מעל 10 שנים שירותי שמאות מקרקעין לחברת בזק.

השירות המקצועי של איל טדי הראל כולל הערכות שווי שוק של נכסים, וכן בחינת חלופות השבחה ואפשרויות לנכסי בזק השונים. איל מטפל גם בהפחתת חיובי היטל השבחה וכן עורך עבור החברה חוות דעת מומחה לבית משפט לפי צורך.

אני סמוך ובטוח כי גוף שיעבוד עם איל טדי הראל ייהנה מרמת מקצועיות ושירות גבוהים בשילוב עם מידות ראויות.

rating
עו"ד אופיר פורת

לשעבר היועץ המשפטי של החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה בע"מ

טדי, היה לי העונג לעבוד איתך לאורך השנים. 

עבודתך המקצועית בכתיבת חוות הדעת ובחקירות בבית המשפט עזרו לנו מאוד בעשיית הצדק ההיסטורי!

תודה ואשמח להיות בקשר!

rating
ניר אנגל

דרור אנגל נכסים בע"מ

השמאי איל טדי הראל מלווה את חברתנו בהכנת שומות למטרות שונות מזה מספר שנים.

נוכל להמליץ עליו בחום ולציין את הישגיו המרשימים בעבור חברת דרור אנגל נכסים שחסכו לחברתנו מאות אלפי שקלים בחיובי היטלי השבחה וכן את מקצועיותו, בין היתר, גם בהתייעצויות אשר אנו עורכים עימו מעת לעת לגבי נכסים קיימים וחדשים, והכל עם תודעת שירות גבוהה ואנרגיה טובה הראויים לציון. 

rating
יו בנק
הבינלאומי
אוצר החייל
מסד
עריית תא
אור יהודה
דיווטרון
בזק
גני תקוה
גבעת שמואל
הימנעותה

למידע וקבלת יעוץ השאירו פרטיכם כאןואנחנו נחזור אליכם בהקדם